اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 14 فروردین 1399
17 بهمن 1398 17 بهمن 1398
13:30 13:30

واعظی: باید برای مردم برنج ارزان تهیه کنیم

محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: باید برای مردم برنج ارزان تهیه کنیم و واردات آن را قطع کنیم و مازاد را صادر کنیم.

واعظی: واردات برنج ممنوع می‎‌شود

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: باید برای مردم به هر دلیلی برنج ارزان به اندازه کافی فراهم شود و با این روند اجازه دهیم تا واردات آن قطع شده و مازاد آن به خارج کشور صادر شود.

به گزارش سلام نو، محمود واعظی در حاشیه افتتاح سورتینگ برنج مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دولت همیشه حامی طرح‌هایی است که برای رفاه حال مردم کشورمان گام‌های اساسی برمی‌دارند و کشاورزی یکی از مشاغلی است که محصولات آن با سفره مردم سر و کار دارد

وی با اشاره به اینکه موضوع مهم و اولویت در محصولاتی که با ارتزاق و زندگی مردم سر و کار دارد، سفره آنها است، افزود: در این محصولات در ابتدا باید مطمئن باشیم که آن محصول در داخل کشور به اندازه کافی موجود است و همانند اینکه تولید برنج به میزان کافی در داخل انجام می‌شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: باید برای مردم به هر دلیلی برنج ارزان به اندازه کافی فراهم شود و با این روند اجازه دهیم تا واردات آن قطع شده و مازاد آن به خارج کشور صادر شود.

این مسوول ادامه داد: بر این اساس قرار شد تا پس از جلساتی، جلسه نهایی با حضور استاندار برگزار شود و طرح آن را مسوولان به ما ارسال کنند تا پس از مطرح شدن در جلسه اقتصادی دولت و نهایی شدن آن، هم کشاورزان به راحتی محصولات برنج را به فروش برسانند و هم مردم به جای خرید برنج‌های وارداتی از محصولات باکیفیت داخلی بهره بگیرند.

واعظی با اشاره به اینکه کشاورزانی که در فصل‌های سرد و گرم سال تولیدات محصولات مختلفی دارند باید از فرآورده‌های خود حداکثر استفاده را ببرند و همه ارزش افزوده را داشته باشند، گفت: مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران که در آمل واقع شده است، با ایجاد زنجیره مهم در تولید و فراهم کردن امکانات هم در داخل و هم خارج می‌توانند همانند بورس برنج در تولید و صادرات برنج در خارج استان‌ها و خارج کشور عمل کنند.

وی با اعلام اینکه ارزش افزوده این حرکت به جیب خود کشاورزان، اهالی منطقه و استان مازندران بازمی‌گردد، یادآور شد: این اقدام بسیار مهم و اساسی است البته دولت اعتقاد دارد که باید حامی بخش خصوصی باشد، برای همه کارآفرینان و کشاورزانی که افتخار دارند تولید را اضافه کنند و این تولید باعث صادرات شود باید همه امکانات در داخل کشور و هماهنگی‌های خارج از کشور برای آنها فراهم کنیم همچنین این مجموعه مورد حمایت مسوولان عالی استان، وزارت جهاد کشاورزی و دولت قرار می‌گیرد و کمک می‌کنیم تا فازهای بعدی مجموعه نیز یکی پس از دیگری افتتاح شود.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

صادرات الکل ممنوع است/ کاهش تعرفه واردات

مهدی صادقی نیارکی، سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت گفت: تعرفه وارد...

تصمیم وزارت صنعت برای واردات ماسک

رضا رحمانی وزیر صنعت، مجوز واردات ماسک بهداشتی را صادر کرد.

هشدار رئیس اتاق تهران به خسارت قطع صادرات

مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، خواستار قرنطینه مرزی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news