اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 08 اسفند 1398
18 بهمن 1398 18 بهمن 1398
23:05 23:05

توضیحات وزارت دفاع درباره ماهواره های «سیمرغ» و «ظفر»

مهندس حسینی، سخنگوی فضایی وزارت دفاع گفت: ماهواره‌بر سیمرغ  و ماهواره ظفر پروژه‌های تحقیقاتی هستند و در پایگاه فضایی امام خمینی(ره) آماده پرتاب شدند.

image.png

سخنگوی فضایی وزارت دفاع گفت: ماهواره‌بر سیمرغ و ماهواره ظفر جهت طی فرایند پرتاب در پایگاه فضایی امام خمینی(ره) آماده شدند.

به گزارش سلام نو، مهندس حسینی سخنگوی فضایی وزارت دفاع با اشاره به انتقال ماهواره‌بر سیمرغ و ماهواره ظفر جهت انجام فرایند پرتاب به پایگاه فضایی امام خمینی(ره)، گفت: زیرساخت‌های پایگاه فضایی با انجام عملیات‌های موردنیاز آماده پرتاب است و ۲۰۰ فرایند اصلی توسط ۳۰ تیم  و ارتباطات موردنیاز با ۶ استان جهت انجام عملیات برقرار شده است.

وی با بیان این‌که «ماهواره‌بر سیمرغ  و ماهواره ظفر پروژه‌های تحقیقاتی هستند»، اظهار کرد: ماهیت پروژه‌های تحقیقاتی و فناورانه به این‌صورت است که در این فرایند یک طرح‌ریزی وجود دارد و گام‌های فرایند مطابق طرح‌ریزی پیش می‌رود و مطابق نتایجی که از هر گام حاصل و تحلیلی که روی داده‌ها و نتایج اتفاق می‌افتد، تصمیمات لازم برای ادامه کار گرفته می‌شود.

سخنگوی فضایی وزارت دفاع با تاکید بر این‌که اولین زمانی که همه شرایط فراهم شود، عملیات پرتاب انجام خواهد شد، خاطرنشان کرد: فرایند پرتاب ماهواره ظفر با ماهواره‌بر سیمرغ  به دلیل تست تکنولوژی‌های جدید دارای شرایط پیچیده است.

حسینی گفت: آنچه در اجرای این پروژه اهمیت دارد، برداشت گام به گام داده‌برداری‌ها و انجام تحلیل‌ها است تا دانشمندان ما بتوانند با تحلیل داده‌برداری گام‌های بعدی را برای پروژه‌های  آتی بردارند.

وی در پایان تأکید کرد: موفقیت در مرحله پرتاب یک دستاورد خواهد بود و امیدواریم این دستاوردها ما را به هدف نهایی رسانده و با موفقیت ماهواره را در مدار قرار دهیم.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

وزیر دفاع دستور تولید مواد ضد عفونی‌کننده و ماسک را صادر کرد

امیر سرتیپ حاتمی در پی شیوع ویروس کرونا دستور تولید مواد ضد عفونی کننده و ماسک های به...

با سامانه ضد هوایی سماوات ایران آشنا شوید+عکس و جزییات

یکی از موفق‌ترین سامانه‌های کوتاه برد ارتفاع پائین که توسط متخصصان جوان و بومی صنایع ...

تحویل ۸ فروند هواپیمای نظامی اورهال شده به ارتش

با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح 8فروند هواپیمای نظامی بازآمدسازی شده به نیر...

موشک‌های بالستیک ایران را بشناسید +عکس و جزئیات

اطلاعاتی درباره موشک‌های بالستیک نظامی ایران در مقایسه با ماهواره‌برها منتشر شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news