اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 16 فروردین 1399
19 بهمن 1398 19 بهمن 1398
15:59 15:59

بودجه پیشنهادی برای ناسا

دولت ترامپ پیشنهاد ۲۵ میلیارد دلار برای آژانس فضایی ناسا پیشنهاد داده است.

فضانورد

گفته می‌شود دولت ایالات متحده در وصول طرح بودجه جدید خود مبلغ هنگفتی را به منظور توسعه فضایی و البته تحقق به موقع پروژه "آرتمیس" و بازگشت به ماه به ناسا اختصاص داده است که باید دید مورد تایید کنگره قرار خواهد گرفت یا نه.

به گزارش سلام نو و به نقل از انگجت ، اگر ناسا قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ به هدف خود برای بازگشت به ماه برسد، به پول زیادی احتیاج خواهد داشت و این مهم تنها به دست دولت ترامپ قابل انجام خواهد بود.

ناسا برای تحقق پروژه بازگشت به ماه به پول زیادی طی مدت کوتاه نیاز دارد که این تامین بودجه می‌تواند از جانب بودجه‌بندی رئیس جمهور آمریکا انجام شود.

دولت ترامپ در بخشی از آخرین برنامه بودجه خود یکی از بزرگترین بودجه‌های ناسا را طی سالیان اخیر پیشنهاد می‌کند و ۲۵ میلیارد دلار برای این آژانس فضایی اختصاص می‌دهد. این در حالی است که دولت ترامپ در سال اول خود، ۱۹ میلیارد دلار به ناسا اختصاص داده بود و اکنون ۲۲ میلیارد دلار برای سال جاری اختصاص داده است و نزدیک به ۳ میلیارد دلار نیز به طور اختصاصی به ایجاد وسایل نقلیه مورد نیاز برای برنامه "آرتمیس" اختصاص خواهد یافت.

از این بودجه همچنین برای تشریح هزینه‌های کامل "آرتمیس" و تهیه نقشه راهی واضح‌تر برای این مأموریت در سال ۲۰۲۴ استفاده می‌شود.

البته مشکل این است که بودجه‌ها نیاز به تصویب کنگره دارند و هیچ تضمینی وجود ندارد که این بودجه بندی بدون تغییر در کنگره تایید شود.

اخیراً یک کمیته در کنگره، لایحه‌ای را ارائه داده است که می‌تواند بازگشت به ماه را تا سال ۲۰۲۸ به تعویق بیاندازد و تمرکز را به سمت یک مأموریت مداری در مریخ در سال ۲۰۳۳ تغییر دهد.

همچنین جای تعجب نخواهد بود اگر سیاستمداران ترجیح دهند این بودجه به جای هزینه شدن در فضا و انجام مأموریت‌های فضایی به حل مسائل روی زمین اختصاص یابد.

اما اگر این بودجه تایید و تامین شود، تعهد عمیق‌تری نسبت به گذشته به "آرتمیس" نشان می‌دهد و این پروژه می‌تواند به موقع و به بهترین شکل انجام شود.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

درخواست هزاران نفر جهت اعزام به فضا در ناسا

 بیش از ۱۲ هزار درخواست برای شرکت در برنامه «نسل آرتمیس» در ناسا جهت اعزام به فضا ثبت...

آمادگی ناسا و اسپیس ایکس جهت اعزام فضانوردان به فضا

 ناسا و اسپیس ایکس آمادگی خود را جهت اعزام فضانوردان آمریکایی به فضا اعلام نموده اند.

کشف سیاهچاله ای ۵۰ هزار برابر خورشید توسط دانشمندان

ستاره شناسان با استفاده از تلسکوپ هابل یک سیاهچاله مرموز با حجم متوسط رصد کرده اند که...

پرواز هواپیمای تمام برقی X-57 Maxwell ناسا در آسمان

نخستین هواپیمای تمام برقی X-57 Maxwell ناسا با صدای کمتر و کارآمدی بیشتر در آسمان به ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news