اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 08 اسفند 1398
20 بهمن 1398 20 بهمن 1398
08:55 08:55

پیام تسلیت رئیس مجلس برای درگذشت آیت الله طبرسی

 علی لاریجانی رئیس مجلس پیام تسلیتی به مناسبت درگذشت آیت الله حاج شیخ نورالله طبرسی، نماینده سابق ولی فقیه در استان مازندران صادر کرد.

لاریجانی درگذشت آیت الله طبرسی را تسلیت گفت

به گزارش سلام نو، علی لاریجانی روز یکشنبه به مناسبت درگذشت آیت الله حاج شیخ نورالله طبرسی، نماینده سابق ولی فقیه با صدور پیام تسلیتی اظهار داشت: ارتحال عالم جلیل القدر و مهذب، آیت الله حاج شیخ نورالله طبرسی، نماینده سابق ولی فقیه در استان مازندران  موجب تاسف و تاثر گردید.

وی تاکید کرد: ایشان‌ از همراهان‌ صدیق حضرت امام خمینی (ره) در  نهضت اسلامی و قیام ملت علیه رژیم ستمشاهی، از شخصیت های موثر در دوران پس از پیروزی انقلاب و یاوری دلسوز برای مقام معظم رهبری در پیشبرد اهداف نظام اسلامی بودند.

لاریجانی افزود: آیت الله طبرسی در سالیان  عمر پربرکت خویش به گسترش و ترویج معارف قرآن و اهل بیت(ع) و تربیت طلاب علوم دینی اهتمام مجدانه داشتند و در سنگرهای خدمت به نظام‌ جمهوری اسلامی از جمله نمایندگی ولی فقیه در استان مازندران، امامت جمعه ساری و نمایندگی مردم شریف این استان در مجلس خبرگان‌رهبری، منشا آثار و اقداماتی ارزنده  بودند.

لاریجانی، درگذشت این عالم ربانی به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج)، رهبر معظم انقلاب، حوزه های علمیه، روحانیت معزز، مردم شریف استان مازندران، شاگردان، ارادتمندان  و به ویژه اهل بیت مکرم ایشان، تسلیت گفت و  از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم، علو درجات و برای بازماندگان ‌صبر و شکیبایی طلب کرد.

آیت الله نورالله طبرسی نماینده سابق ولی فقیه در مازندران پس از تحمل مدت‌ها رنج بیماری، امروز شنبه دار فانی را وداع کرد.
امام جمعه سابق ساری و نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری هنگام فوت در بیمارستان ساسان تهران بستری بود. آیت الله طبرسی از سال ۷۸ به عنوان نماینده ولی فقیه در مازندران منصوب شد و از سال ۵۹ هم امامت جمعه شهرستان ساری را بر عهده داشت. وی آبان ماه امسال از سمت نمایندگی ولی فقیه و امامت جمعه ساری "به جهت بیماری و نبود توان جسمانی" استعفا کرده بود.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

لاریجانی: ما سکوت می‌کنیم تا کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ را اصلاح کند

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: ما مطابق قانون، سکوت پیشه می‌کنیم. لای...

علی لاریجانی: اینستکس بی‌خاصیت است/ اتحادیه اروپا دچار بی عملی است

رئیس مجلس ضمن انتقاد از بی عملی اروپا درباره برجام در دیدار با وزیر امور خارجه اتریش،...

مهمترین حرف لاریجانی در دیدار با بشار اسد چه بود؟

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با بشار اسد اعلام کرد تهران از دمشق در ج...

حضور لاریجانی در حرم حضرت زینب(س)

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در جریان سفر به سوریه به حرم حضرت زینب(س) در دمشق...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news