اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 08 اسفند 1398
21 بهمن 1398 21 بهمن 1398
15:40 15:40

تایید صلاحیت‌شدگان نهایی فردا به وزارت کشور معرفی می‌شود

 از سوی شورای نگهبان اسامی نهایی تایید صلاحیت شدگان انتخابات مجلس98  ۲۲ بهمن، به وزارت کشور اعلام خواهد شد.

نتایج نهایی تایید صلاحیت‌شدگان فردا به وزارت کشور اعلام می‌شود

به گزارش سلام نو، طبق فهرست برنامه های انتخابات، شورای نگهبان نتایج نهایی تایید و ردصلاحیت شدگان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را به وزارت کشور اعلام می کند و وزارت کشور هم این اسامی را در اختیار حوزه های انتخابیه سراسر کشور قرار می دهد.

فرمانداران سراسر کشور اسامی تاییدصلاحیت شدگان را در تاریخ ۲۳ بهمن انتشار آگهی می کنند.

براساس این گزارش بیش از ۱۶ هزار نفر در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نام نویسی کردند که از این تعداد ۱۱درصد زن بوده اند.

حدود ۹۰ درصد در مرحله هیات اجرایی تایید صلاحیت شده اند که در مرحله هیات نظارت این میزان به نصف رسید. اگر چه با شکایت داوطلبان ردصلاحیت شده و پیگیری ها و ارسال مدارک حدود ۲ هزار نفر از ردصلاحیت شدگان، در مرحله اعتراض به شورای نگهبان تایید صلاحیت شده اند اما تعدادی هم که در هر دو مرحله هیات اجرایی و هیات نظارت تایید صلاحیت شده بودند، با بررسی های شورای نگهبان ردصلاحیت شده اند.

حمیدملانوری مدیرکل سیاسی وزارت کشور در گفت وگو با ایرنا از رایزنی هایی این وزارت خانه با شورای نگهبان برای بررسی بیشتر پرونده های ردصلاحیت شدگان خبر داد و گفت که گروه های سیاسی هم خود از طریق شورای نگهبان رایزنی های مدنظر را انجام می دهند.

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی از احزاب و گروه های سیاسی خواست تا برای بستن و معرفی لیست تلاش کنند تا رقابت جدی تری را در انتخابات شاهد باشیم.

با این همه، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز در حاشیه آیین گشایش چند طرح در استان البرز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تعداد نامزدهای تائید صلاحیت شده یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا دیروز پنج هزار و۱۰۰ نفر بود که شورای نگهبان صلاحیت ۲ هزار نفر دیگر را تائید کرد.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان در مرحله تجدید نظر در آراء هیات های نظارت، امکان شرکت افراد بیشتری را محقق کرده است، تصریح کرد: با تائید صلاحیت این افراد میزان رقابت های انتخاباتی بالا خواهد رفت.

رحمانی فضلی با اشاره به تعامل مطلوب وزارت کشور با شورای نگهبان، ابراز امیدواری کرد مسیر نظارت و اجرا به خوبی طی شود و خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی کشور، مشارکت مهم است و همه ما باید با حضور در انتخابات در سرنوشت خودمان تاثیر گذار باشیم.

وی افزود : موضوع دموکراسی، مردم سالاری دینی و مشارکت مردم در سرنوشت خود یکی از هدیه های خداوند است که به لطف خداوند و مجاهدت های شهدا و امام خمینی (ره) به ما رسیده است و باید قدردان آن باشیم.

همچنین براساس نمودار زمان بندی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تبلیغات انتخابی نامزدها با استناد به ماده ۵۶ قانون انتخابات از ۲۴ بهمن آغاز می شود و این تبلیغات یک روز قبل از رای گیری یعنی یکم اسفند، پایان می یابد.

به گزارش ایرنا، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفند امسال برای تعیین ۲۹۰ نماینده در ۲۰۸ حوزه انتخابیه کشور برگزار می شود. مردم استان های تهران، فارس، قم، خراسان رضوی و خراسان شمالی در این روز علاوه بر تعیین نماینده در خانه ملت، ۷ نماینده خود را در مجلس خبرگان رهبری هم انتخاب خواهند کرد.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

نماینده منتخب تهران دوتابعیتی بودن خود را تکذیب کرد

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم به شائبه ها در مورد دوتابعیتی بودنش واکنش نشان داد و ...

چطور یاران احمدی‌نژاد بدون سر و صدا وارد بهارستان شدند؟

از هم اکنون جریان‌های مختلفی در مجلس به چشم می‌خورند. جریان اصلی اصولگرا یا همان ستون...

میزان مشارکت در انتخابات ۴۲.۵۷ درصد/ تهران دارای کمترین مشارکت

وزیر کشور پس از اعلام نهایی نتایج انتخابات مجلس با اشاره به درصد مشارکت مردم گفت: است...

وزیر کشور: 24 میلیون در انتخابات مجلس شرکت کردند+فیلم

پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات مجلس 98 امروز وزیر کشور آمار مشارکت در انتخابات را ۲...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news