اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 15 فروردین 1399
21 بهمن 1398 21 بهمن 1398
19:44 19:44

جنوب حلب آزاد شد

ارتش سوریه با پیشروی‌های اخیر در استان حلب موفق شد همه مناطق جنوبی این استان را تحت کنترل خود بگیرد.

حلب آزاد شد

به گزارش سلام نو، نیروهای ارتش سوریه امروز دوشنبه موفق شدند ریف جنوبی حلب را که همان جنوب استان حلب است، به طور کامل از اشغال تروریست‌ها آزاد کنند.

به گزارش منابع خبری معارضان، ارتش و نیروهای متحد موفق شدند امروز شهرک‌های الزربه، ایستگاه برق، البرقوم در شرق بزرگراه حلب-دمشق را از لوث تروریست‌ها پاکسازی کنند.

با پیشروی امروز ارتش سوریه، تمام مناطق جنوبی استان حلب پس از بیش از چهار سال تحت کنترل کامل ارتش درآمد.

وبگاه خبری استپ نیوز وابسته به گروه‌های معارض، شهرک‌های الزربه و البرقوم امروز شاهد درگیری‌های شدیدی میان ارتش سوریه و تروریست‌ها بود.

در مناطق نزدیک به این شهرک‌ها، در معاره النعسان که از حیث اداری جزء استان ادلب است، نیز درگیری‌های شدیدی در جریان بود. این منطقه هنوز شاهد درگیری دو طرف است.

امروز همچنین دو منطقه دیگر در ریف حلب غربی (جنوب غرب استان حلب) تحت کنترل ارتش در آمد. روستای جدرایا و کفر حلب که کفر حلب اثری بسیار مهم بر درگیری‌های استان ادلب خواهد گذاشت. ارتش سوریه موفق شد شهرک (روستای) کفر حلب را بعد از درگیری سنگین تحت کنترل بگیرد.

اهمیت کفر حلب به ارتفاع آن و موقعیت آن در مسیر ارتباطی شهرک «الاتارب» و «تفتناز» در استان ادلب است. این روستا مشرف بر این مسیر ارتباطی است و این مسیر تحت آتشبار ارتش سوریه قرار گرفت.

کفر حلب در مسیر «ام-۶۰» قرار گرفته. مسیری که به موازات ام-۵ (حلب دمشق)، حلب را به شهر ادلب مرتبط می‌کند (نقشه زیر).

موقعیت کفر حلب و اهمیت آن


روز گذشته نیروهای سوریه موفق شده بودند مناطق وسیعی در جنوب استان حلب را برای امن کردن بزرگراه ام-5 (حلب - دمشق) پاکسازی کردند.

در پایان نبردهای روزهای اخیر تا امروز، سرانجام کل جنوب استان حلب تحت کنترل ارتش سوریه در آمد تا تروریست‌ها در مناطق شرقی استان حلب تحت فشار بیشتری قرار بگیرند.

در هفته گذشته نیز شهر بسیار مهم سراقب در شرق استان ادلب (جنوب شرق شهر ادلب) تحت کنترل ارتش در آمد تا مسیر امدادی شهر ادلب از محور شرق برای تروریست‌ها کاملا قطع شود./ فارس

اخبار مرتبط

icon news

موسوی: اظهار همدردی پمپئو با مردمی است که تحت فشار تروریسم اقتصادی آمریکا قرار دارند!

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد حمایت و همراهی ...

وسایل کشف شده باورنکردنی از تونل‌های داعش در دیرالزور +عکس

نیروهای ارتش سوریه در روستای القوریه در شرق دیرالزور از تونلهای حفر شده توسط تروریسته...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news