اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 04 تیر 1398
22 دی 1397 22 دی 1397
11:20 11:20

عراق به دنبال خط و نشان کشیدن برای ایران است؟

سرمربی عراق با اشاره به اینکه تمیش روی کاغذ از یمن بهتر است، تاکید کرد: با این همه من به بازیکنانم گفتم باید مراقب یمن باشند چون فوتبال بازی عجیبی است.

سلام نو-سرویس ورزشی: امروز و در یکی از دو جدال مهم گروه D جام ملت‌های آسیا، عراق در حالی به مصاف یمن می‌رود که در بازی نخست خود به لطف یک ضربه ایستگاهی در دقایق آخر بازی توانست ویتنام را شکست دهد.

به گزارش سلام نو، در طرف مقابل هر چند نمی‌توان امید زیادی برای پیروزی یمنی‌ها متصور بود، اما بازی‌های جام ملت‌های آسیا تا اینجا به ما ثابت کرده که هیچ حریفی را نباید دست کم گرفت و هیچ تیمی از پیش باخته نیست.

یمن در این دوره هر چند با حمایت مالی عربستان توانسته تا اینجای رقابت‌ها پیش بیاید ولی عملا تیم ملی این کشور بازیکنان حرفه‌ای ندارد و بعد از ماجرای جنگ داخلی بیشتر بازیکنان به شغل‌های دیگری روی آوردند.

سرمربی یمن: تیم ضعیفی نخواهیم بود

شاید همین مسئله باعث ناامیدی شدید سرمربی یمن باشد. یان کوسیان در نشست خبری پیش از دومین بازی تیم ملی فوتبال یمن گفت: برای نخستین بار در جام ملت‌های آسیا شرکت می‌کنیم و بازیکنان باتجربه‌ای نداریم. ما بازی اخیر عراق برابر ویتنام را آنالیز کردیم و امیدواریم از آنالیزمان به خوبی بهره ببریم.

سرمربی اسلواکیایی تیم ملی فوتبال یمن ادامه داد: عراق از شخصیت تیمی بسیار خوبی برخوردار است و باید برابر چنین تیمی سخت کار کنیم. برای ارائه یک بازی دفاعی و استفاده از فرصت‌ها در طول این بازی تلاش خواهیم کرد. آماده هستیم تا بهترین بازی خود را برابر عراق انجام دهیم و سبک بازی‌مان را به حریف تحمیل کنیم. تیم ملی یمن برای پیروزی برابر عراق بازی می‌کند و تیم ضعیفی نخواهیم بود.

سرمربی عراق: فوتبال بازی عجیبی است

سرمربی عراق هم با این که گفته بود به بازی با ایران فکر نمی‌کند و در فکر یمن است ولی کم و بیش خود را از حالا برنده می‌داند. کاتانچ سرمربی عراق در کنفراس خبری پیش از بازی با یمن  با اشاره به بازی مقابل گفتبازی در برابر ویتنام بر خلاف تصور همه بازی بسیار سختی بود و ما خیلی خوش شانس بودیم که در این دیدار به پیروزی رسیدیم. در مورد یمن هم تقریبا اطلاعات کاملی دارم و می توانم حدس بزنم مانند ویتنام بازی بسته ای را ارائه می دهند  و در عین حال به دنبال این هستند که در همان دقایق اول به گل برسند .

سرمربی عراق با اشاره به اینکه تمیش روی کاغذ از یمن بهتر است تاکید کرد: با این همه من به بازیکنانم گفتم باید مراقب یمن باشند چون فوتبال بازی عجیبی است.

تیم ملی فوتبال یمن در نخستین بازی خود در جام ملت‌های آسیا 2019 با نتیجه 5 بر صفر مغلوب ایران شد و عراق نیز 3 بر 2 از سد ویتنام گذشت.

با این حساب یمن پس از اینکه بدترین شروع را بین تمام تیم‌های شرکت کننده در جام داشت حالا امیدوار است با یک تساوی امید خود را برای صعود حفظ کند.

در طرف دیگر عراق هم امیدوار است با شکست یمن علاوه بر بهبود تفاضل گل خود، صعود خود به دور بعدی را پیش از بازی با ایران نهایی کند تا با آزادی عملی در برابر شاگردان کی‌روش قرار بگیرد و در کنار این با یک برد پرگل بتواند برای رقیب سنتی خود خط و نشانی جدی بکشد و بازی رو در روی دو تیم را به جدالی جدی تبدیل کند.

عربستان دنبال قطعی کردن صعود به مرحله بعد

عربستان در کنار ایران دومین مدعی بود که بازی افتتاحیه خود در جام را با بردی قاطع شروع کرد و کره شمالی را با 4 گل در هم کوبید امروز به مصاف لبنان می‌رود.

عربستان با این برد هم برای رقبا خط و نشان کشید و هم یک رکورد شوم را شکست. عربستان طی ۲۳ سال اخیر هیچ وقت در بازی افتتاحیه به برتری دست پیدا نکرده بود و شکست کره شمالی توانست این طلسم شوم دو دهه‌ای را بشکند.

در طرف مقابل لبنان شانس چندانی برای صعود از گروه خود ندارد و احتمالا دومین حضور آنان نیز با ناکامی همراه خواهد بود مگر اینکه بازیکنان این تیم در پی خلق شگفتی باشند.

اخبار مرتبط

icon news

میزبان جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ مشخص شد

جام ملت‌ها ۲۰۲۳ مانند ۲۰۱۹ با حضور ۲۴ تیم برگزار می‌شود که چینی‌ها ۱۲ شهر را برای میز...

اصرار فیفا برای میزبانی عربستان در جام جهانی

عربستان امیدوار است شرایط میزبانی برای جام جهانی را ایجاد کند. فیفا هم از این کشور حم...

النصر عربستان 2 - ذوب‌آهن 3

در بازی تیم فوتبال ذوب‌آهن برابر النصر عربستان، شاگردان منصوریان توانستند به پیروزی 3...

علی دایی:کی روش مشکل فنی در اداره تیم نداشت / آقای ناظمی اجازه ندارد در فوتبال دخالت کند

علی دایی گفت: پیش از آقای کی‌روش ما کی قهرمان آسیا شدیم؟ چند جام به دست آورده‌ایم؟ شم...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news