اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 02 فروردین 1398
22 دی 1397
12:50

تمسخر سخنان پمپئو توسط دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین

صائب عریقات تاکید کرد: گفته‌های وزیر خارجه آمریکا با اینکه "جنایات جنگی" که اشغالگران علیه فلسطینی‌ها مرتکب می‌شوند، "دفاع از خود" توصیف شود، تعارض دارد.

عریقات خطاب به پمپئو: روی پیشانی اعراب کلمه "احمق" نوشته شده؟!

به گزارش سلام نو، صائب عریقات، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) اظهارات اخیر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در دانشگاه این کشور در قاهره را که گفته بود، کشورش به منزله عامل خیر برای منطقه است، به تمسخر گرفت و در واکنش به آن خطاب به پامپئو گفت: روی پیشانی اعراب کلمه "احمق" می‌بینی؟

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، پمپئو در دانشگاه آمریکایی قاهره مدعی شده بود که کشورش منبع خیر برای منطقه است و صلح میان اسرائیل و فلسطینی‌ها را محقق خواهد کرد.

عریقات در ادامه به دلیل به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل از طرف دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و پافشاری او بر حذف مساله پناهجویان و آوارگان فلسطینی از مذاکرات، تعطیلی کنسولگری آمریکا در قدس، تعطیلی دفتر کمیساریای سازمان آزادی‌بخش فلسطین در واشنگتن و قانونی دانستن شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی فلسطینی‌ها احتمال انجام چنین تلاشی از جانب آمریکا برای تحقق صلح را اندک دانست.

دبیرکل کمیته اجرایی ساف تاکید کرد: گفته‌های وزیر خارجه آمریکا با اینکه "جنایات جنگی" که اشغالگران علیه فلسطینی‌ها مرتکب می‌شوند، "دفاع از خود" توصیف شود، تعارض دارد.

او در ادامه یادآور شد که دولت آمریکا تمامی کمک‌ها به فلسطینی‌ها از جمله کمک‌های آنروا (آژانس امداد و کاریابی آوارگان فلسطینی)، کمک‌هایی که به بیمارستان‌های قدس می‌شوند را قطع کرده و کشورهایی که در سازمان ملل و دیگر نهادهای بین‌المللی به نفع فلسطین رای می‌دهند را تهدید کرده و به تلاش‌های خود برای جدا کردن نوار غزه از کرانه باختری و قدس با هدف نابودسازی طرح ملی فلسطین با این ادعا که این مسایل صلح را برقرار نمی‌کنند، ادامه می‌دهد تمام این مسائل منجر به تحقق صلح نخواهند شد.

در دسامبر ۲۰۱۷ که ترامپ قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت، رهبری فلسطین رایزنی‌های خود را با دولت آمریکا متوقف و نظارت انحصاری این کشور بر هر روند صلحی را رد و از طرف‌های مختلف برای این کار دعوت کرد.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

قاسمی: حمله تروریستی داعش در مصر محکوم است

وزارت خارجه ایران حمبه تروریستی داعش در مصر را به شدت محکوم کرد.

جواد ظریف پاسخ حمله تند علی کریمی را داد + عکس

صحبت های جواد ظریف درباره فلسطین در قالب کلیپی به شکلی گسترده در فضای مجازی منتشر شد...

رهبر انقلاب اسلامی: پیروزی‌های بزرگتری برای فلسطین در راه است

رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند: فلسطین با قدرت خواهد ماند و به لطف الهی در آینده...

دو رییس جمهور مصر با هم رو در رو شدند

امروز برای اولین بار در تاریخ مصر دو رییس جمهور این کشور در دادگاه با هم رو به رو شدن...

دیدگاه خود را بنویسید