اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 04 تیر 1398
22 دی 1397 22 دی 1397
12:20 12:20

ویتنام، دومین قربانی شیرهای بی‌رحم ایران خواهد بود؟

باید دید ویتنام دومین قربانی شیرهای بی‌رحم ایرانی می‌شود یا شاگردان کی‌روش ترجیح می‌دهند انرژی خود را برای رقابت با عراق حفظ کنند.

سلام نو-سرویس ورزشی: در مهم‌ترین و اولین بازی امروز تیم ایران به مصاف ویتنام می‌رود. شاگردان کارلوس کی‌روش نخستین دیدار خود برابر یمن را با 5 گل پشت سر گذاشتند و از مدعیانی بودند که شروع قدرتمندانه‌ای را در جام ملت‌ها تجربه کردند.

به گزارش سلام نو، ویتنام هرچند بازی اول خود را به عراق واگذار کرد ولی تا دقایق آخر پا به پای رقیب پیش آمد و در نهایت مغلوب یک ضربه ایستگاهی شد.

شاگردان کی‌روش در صورت پیروزی در این دیدار صعودشان به مرحله حذفی مسجل خواهد شد و بازی آخر برابر عراق احتمالاً تنها رقابت بر صدر نشینی خواهد بود.

تیم ملی اما کار ساده‌ای در این بازی نخواهد داشت، به خصوص این که یکی از بدترین عملکردهای ایران در جام ملت‌های چهار سال پیش در برابر همین ویتنام رقم خورد.

چهار سال پیش تیم امید در جام ملت‌های آسیا شرکت کرد و در دیدار اول برابر ویتنام با نتیجه غیرقابل هضم و تحقیرآمیز 4-1 تن به شکست داد.

نتیجه‌ای که حالا برخی از بازیکنان همان تیم در پی جبرانش هستند. ویتنام در بازی نخست فراتر از حد انتظار ظاهر شد و عراق به سختی موفق به شکست دادن این تیم پرتلاش شد.

عملکرد ویتنام تا پیش از بازی با عراق باعث شد تا این تیم در پایان سال ۲۰۱۸ در رتبه ۱۰۰ جهان و هفدهم آسیا قرار گیرد. این رتبه بهترین رتبه‌ای است که ویتنام از سال ۲۰۱۱ در پایان سال میلادی تجربه کرده است.

می‌توانیم ایران را به چالش بکشیم

سرمربی این تیم پارک هانگ سئو سرمربی کره‌ای ویتنام است که از سال ۲۰۱۷ هدایت این تیم را برعهده گرفت و موفق شد در سال ۲۰۱۸ فاتح مسابقات جام ملت‌های جنوب شرق آسیا (آسه‌آن) شود.

سئو در کنفرانس خبری پیش از بازی گفت: تلاش می‌کنیم ایران را به چالش بکشیم. تیم ملی ایران تجربه بالایی دارد ولی می‌خواهیم نشان دهیم تیم جوان و با برنامه ما چیزی از حریف در زمین کم ندارد. فکر می‌کنم با تلاش زیاد در زمین مسابقه بتوانیم پا به پای حریف بازی کنیم. تلاش می‌کنیم ایران را به چالش بکشیم. تیم ملی ایران تجربه بالایی دارد ولی می‌خواهیم نشان دهیم تیم جوان و با برنامه ما چیزی از حریف در زمین کم ندارد. فکر می‌کنم با تلاش زیاد در زمین مسابقه بتوانیم پا به پای حریف بازی کنیم.

این چهارمین حضور ویتنام در جام ملتهای آسیا محسوب می‌شود.دو حضور اول ویتنام در ۲ دوره نخست جام ملتهای آسیا و تحت عنوان ویتنام جنوبی بود که بین ۴ تیم حاضر در مسابقات چهارم شد.در حضور ویتنام در جام ملتها وقفه‌ای ۴۷ ساله ایجاد شد که تا سال ۲۰۰۷ به عنوان میزبان در مسابقات شرکت کرد و توانست با حذف قطر و امارات از مرحله گروهی صعود کند و در مرحله یک چهارم نهایی با ۲ گل مغلوب عراق، فاتح آن دوره از مسابقات شد.

بازگشت جهانبخش به ترکیب اصلی

ترکیب تیم ملی امروز احتمالا دو تغییر بزرگ را به خود خواهد دید که جدی‌ترین آن بازگشت جهانبخش به ترکیب اصلی و حضورش در کنار سردار آزمون و طارمی است. جهانبخش در صورت بازگشت به ترکیب، جای مهدی ترابی را خواهد گرفت.

دیگر تغییر احتمالی تیم ملی هم همان تعویض نخست تیم ملی در بازی قبلی است. جایی که مجید حسینی بابت چند اشتباه‌اش در نهایت در پایان نیمه اول تعویض شد. به نظر می‌رسد در این بازی پژمان منتظری جای مجید حسینی را بگیرد.

دیدار کلاسیک با کره جنوبی در یک چهارم

اگر شرایط جدول به همین شکل پیش برود و ایران اول و عراق دوم شود، تیم ملی در بازی نخست مرحله حذفی با فلسطین روبه‌رو خواهد شد. هرچند که فلسطین در دیدار دوستانه قبل از جام ملت‌های آسیا توانست به تساوی 1-1 دست پیدا کند ولی بعید است در این شرایط بتواند تهدیدی جدی برای ایران تلقی شود.

طبق برنامه مسابقات، تیم ملی پس از صعود به  جمع ۸ تیم برتر تورنمنت، با برنده دیدار تیم دوم گروه A و تیم دوم گروه C بازی خواهد کرد.در گروه A بحرین و امارات میزبان در تمام موارد با هم برابر هستند ولی به خاطر اینکه بحرین کارت زرد کمتری دریافت کرده در جایگاه دوم جای دارد.در گروه C نیز در روز نخست کره‌جنوبی به سختی موفق به غلبه بر فیلیپین شد تا به خاطر گل زده کمتر بعد از چین در رده دوم قرار گیرد تا ایران با برنده جدال دو تیم کره جنوبی و بحرین روبه‌رو شود.

در این صورت به نظر می‌رسد در نهایت باید منتظر رویارویایی با کره جنوبی در مرحله یک چهارم نهایی باشیم، دیداری که یک بازی کلاسیک برای هر دو تیم حساب می‌شود.

حالا باید صبر کرد و دید ویتنام دومین قربانی شیرهای بی‌رحم ایرانی می‌شود یا شاگردان کی‌روش ترجیح می‌دهند انرژی خود را برای رقابت با عراق حفظ کنند؟

اخبار مرتبط

icon news

دیدار والیبال در ارمیه: ایران 1 – لهستان 2

 تیم ملی والیبال ایران که روزهای خوبی در لیگ ملت‌های والیبال دارد هم اکنون در ارومیه ...

شکست لحظه آخر فوتبال ایران از آرژانتین

 تیم جوانان ایران که در روسیه به سر می‌برد نتوانست از سد آرژانتین بگذرد و این بازی را...

باخت در لحظات پایانی/ ایران 2 برزیل 3

والیبال ایران در حالی که می توانست بازی با برزیل را 3 بر 1 به نفع خود تمام کند بازی ر...

ایران 5 - سوریه 0؛ ویلموتس با تیم ملی گام اول را محکم برداشت

تیم ملی فوتبال ایران در اولین بازی خود با ویلموتس، سرمربی جدید تیم ملی، توانست با جشن...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news