اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 فروردین 1399
26 بهمن 1398 26 بهمن 1398
12:42 12:42

ابطال نسخه‌های قدیمی دفترچه تامین اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی در اطلاعیه ای اعلام کرد که با صدور دفترچه جدید، نسخه های دفترچه قبلی باطل خواهند شد.

اطلاعیه تامین‌اجتماعی در خصوص باطل شدن نسخه‌ها با صدور دفترچه جدید

مدیر کل نامنویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی گفت: با توجه به احتمال سوء استفاده از نسخ خام دفترچه های تعویضی، مفقودی و یا سرقتی و بروز خسارت به منابع سازمان تامین اجتماعی و بیمه شدگان، تدابیری اتخاذ شده که در هنگام تعویض دفترچه، نسخ دفترچه قبلی از درجه اعتبار ساقط خواهد شد.

به گزارش سلام نو، بهروز کریمی اعلام کرد: به منظور صیانت از منابع سازمان،پیشگیری از تضییع حقوق ذینفعان و ممانعت از سوء استفاده‌های احتمالی، در زمان تعویض دفترچه درمانی، نسخه‌های موجود در دفترجه قبلی از درجه اعتبار ساقط می شوند.


وی گفت: از آنجا که ممکن است نسخ خام دفترچه های تعویضی، مفقودی و یا سرقتی، مورد سوء استفاده توسط افراد سودجو قرار گیرد و از این طریق خسارات قابل توجهی به این سازمان ، بیمه شده ها و افراد ذینفع وارد شود، در هنگام تعویض دفترچه، نسخ دفترچه قبلی از درجه اعتبار ساقط می شود.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای این مکانیسم ممکن است در مواردی نسخههای دارو، آزمایش و... که هنوز توسط مراکز مربوطه مورد استفاده قرار نگرفته اند نیز ابطال و مشکلاتی برای مخاطبان ایجاد شود، از این رو به منظور به حداقل رساندن تبعات مکانیسم یادشده برای مخاطبان، کاربران سیستم خدمات متمرکز دفترچه درمانی در شعب و کارگزاری ها قبل از تعویض دفترچه در صورت مشاهده نسخ استفاده نشده موضوع را به بیمه شده اطلاع می دهند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیر کل نامنویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی همچنین از بیمه شدگان خواست حتی المقدور پس از اتمام تمامی برگهای دفترچه و بهره برداری از آنها در مراکزی از قبیل داروخانهها، آزمایشگاهها و ... اقدام به تعویض دفترچه کنند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

تامین اجتماعی به بیماران کرونایی غرامت می دهد

مهدی شکوری، سرپرست اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: به بیماران کرون...

تمدید دفترچه های بیمه سلامت تا پایان فروردین

مدیر کل بیمه سلامت استان یزد از تمدید مهلت دفترچه های درمانی تا پایان فروردین ۹۹ خبر ...

۶ رفتار غلط کرونایی ما رابه ترکستان می برد!

روزبه کردونی، رئیس موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی گفت: تداوم شش رفتار غلط کرونایی ما ...

تمدید دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی بدون مراجعه حضوری

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توییتر شخصی خودش اعلام کرد که سازمان تامین اجتماعی،...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news