اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 27 اسفند 1397
22 دی 1397
19:19

مالیات کشور رشد 19 درصدی داشته است

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش 19 درصدی مالیات در کشور در سال جاری به نسبت سال گذشته به مردم و بخش های اقتصادی کشور فشار وارد می کند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس: رشد ۱۹ درصدی اخذ مالیات در کشور داریم

به گزارش سلام نو، داوود محمدی روز شنبه در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان قزوین واقع در سالن جلسات استانداری افزود: باید از مدیران مالیاتی تقاضا کنیم که به جای افزایش مبالغ درآمدی مالیات، به افزایش منابع پایدار مالیاتی توجه کرده و از هرگونه فرار مالیاتی جلوگیری کنند.
وی در تشریح سهم دولت از بودجه سال ۹۸ تصریح کرد: از مبلغ کل بودجه ۴۰۷ هزار میلیارد تومانی ۴۴ هزارمیلیارد تومان سهم آموزش و پرورش، ۶۴ هزارمیلیارد تومان برای سلامت، ۱۱۳ هزار میلیارد تومان برای امور رفاهی و ۱۱۷ هزار میلیاردتومان برای تقویت بنیه دفاهی درلایحه بودجه پیش بینی شده است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی اهمیت موضوع اشتغال در بودجه سال آینده را یادآور شد و اظهار داشت : برای تحقق این موضوع نیز از محل صندوق توسعه ملی یک میلیارد دلار لحاظ شده است.
محمدی به درآمد حاصل از فروش دارایی ها و اوراق اشاره کرد و اظهار داشت:در لایحه بودجه سال ۹۸ برای اوراق ۴۴ هزار میلیار تومان و برای دارایی ها ۵۱ هزار میلیارد تومان درنظر گرفته شده است که اگر برنامه ریزی مناسبی در خصوص اوراق داشته باشیم می توانیم به جمع بندی بهتری دست یابیم.
رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با یادآوری افزایش حقوق ۲۰ درصدی در لایحه بودجه گفت: نمایندگان مجلس برای رفع این موضوع شرایطی را پیش بینی کردند تا برای ۲۵ قلم کالای اسلاسی از ۱۴ میلیارد تومانی که درنظر گرفته شده است با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومان کالا با قیمت مناسب در بین مردم توزیع شود که با این اقدام می توان تا حدودی معادل ۵۰ درصد افزایش حقوق را متصور بود.

/خبرانلاین

اخبار مرتبط

چگونه از دادن مالیات فرار کنیم؟

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان امور مالیاتی اظهار کرد: متاسفانه برخی  صدور کد اقتصادی، کارت...

قول مالیاتی وزیر اقتصاد

برگه تشخیص مالیات بر عملکرد بانک ها برای سال مالی 96 با رشد بیش از 10 برابر نسبت به پ...

رشد ۲۰ درصدی قیمت نفت

با توجه به تداوم تحریم‌های علیه ایران و کاهش تولید نفت از سوی تولیدکنندگان اوپک، نفت ...

چقدر از درآمد مالیاتی دولت محقق شده؟

عملکرد ۹ ماهه دولت در بودجه امسال از این حکایت دارد که در بخش منابع و مصارف، آنچه مصو...

دیدگاه خود را بنویسید