اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه 31 فروردین 1398
22 دی 1397
20:19

شرکت های خودروساز به دلیل زیانده بودن قادر به جبران هزینه های خود نیستند

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه صنعت خودرو و قطعه سازی ما با مشکلات بسیاری در تولید مواجه است و چنانچه این مشکلات رفع نشود منجر به تعطیلی واحدهای صنعتی خواهد شد.

رفع نشدن مشکل خودروسازها باعث بیکاری صدهاهزار کارگر می‌شود

منصور مرادی افزود: متاسفانه شرکت های خودروساز به دلیل زیانده بودن قادر به جبران هزینه های خود نیستند و این موضوع به یک چالش اصلی در صنعت خودرو تبدیل شده است.

وی در ادامه به لزوم جلوگیری از خودتحریمی ها و انحصار در صنعت خودرو و قطعه سازی کشور اشاره کرد و گفت: شرکت های بزرگ تولیدکننده قطعات در کشور مانند گروه قطعه سازی عظام باید در برابر حاشیه‌سازی‌ها مورد حمایت قرار گیرند تا بتوانند به فعالیت تولیدی و اشتغالزایی خود در کشور ادامه دهند.

وی افزود: متاسفانه امروز شاهد هستیم برخی قطعه سازان با هدف ایجاد انحصار به دنبال خارج کردن شرکت های معظم از حوزه تامین صنعت خودرو هستند تا بتوانند در فضای انحصاری در حوزه خودرو قیمت ها را به میل خود افزایش داده و باعث افزایش قیمت تمام شده خودرو شوند که این موضوع باعث ایجاد نگرانی در مردم می شود زیرا مردم مجبور می شوند خودرو را با قیمت گزاف خریداری کنند.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت باید با اعطای یارانه های مناسب به قطعه سازان ضمن حمایت از صنعت خودرو و اشتغالزایی، از افزایش بی رویه قیمت ها و به تبع آن نارضایتی مردم جلوگیری کند.

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر لزوم حمایت از صنعت خودرو و قطعه سازی و حجم بالای اشتغالزایی این صنایع اظهار داشت: دولت می تواند به روش های مختلف از جمله تخصیص ارز و کاهش مالیات به این صنعت کمک کرده و مانع از افزایش بی رویه قیمت خودرو شود تا این شرکت ها توانایی ثابت نگاه داشتن قیمت ها را داشته باشند.

مرادی اذعان داشت: وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در مجلس شورای اسلامی اعلام کردند که تا کنون تلاش های زیادی برای حفظ و ادامه حیات صنعت خودرو و قطعه سازی کشور انجام شده است و از این پس نیز قطعا این وزارت‌خانه حامی صنعتگران خواهد بود.

/خبرانلاین

اخبار مرتبط

تناقضی عجیب در قیمت گوشت

در شرایطی که چند روزی است بازار گوشت قرمز با کاهش قیمت نسبی رو به رو شده است، عرضه گو...

آرد صنعتی گران شد

رئیس کانون انجمن های صنایع غذایی ایران از گران شدن آرد صنعتی خبر داد.

علت گرانی دو روزنامه «شرق» و «اعتماد» چیست؟

روزنامه‌های «شرق» و «اعتماد» در حالی امروز (۱۷ فروردین ماه) منتشر شدند که با افزایش ق...

تولید پراید چقدر آب می‌خورد؟

دبیر انجمن خودروسازان گفت: تولید پراید 37 میلیون تومان هزینه دارد.

دیدگاه خود را بنویسید