اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 13 تیر 1399
26 بهمن 1398 26 بهمن 1398
16:32 16:32

دستگیری مردی که یک خانه را به 91 نفر فروخت

مردی که در استان یزد یک واحد آپارتمان را به 91 نفر فروخته بود، طی اقداماتی فنی و پیچیده توسط ماموران نیروی انتظامی دستگیر شد.

حوادث رکنا : سازنده پروژه‌های ساختمانی در یزد که با فروش واحد‌های در حال ساخت به طور همزمان به 91 نفر، مبلغ 70 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود دستگیر شد.

این مرد یک خانه را به 91 نفر فروخت / در یزد فاش شد

به گزارش رکنا ، سردار "محمد رضا میرحیدری" فرمانده انتظامی استان یزد گفت: در پی دریافت یک فقره پرونده کلاهبرداری از دادسرای عمومی و انقلاب یزد پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد که وی به صورت قولنامه‌ای چند واحد آپارتمان مسکونی در حال ساخت را همزمان به ۹۱ نفر فروخته و متواری می‌باشد.

این مقام ارشد انتظامی استان ادامه داد: بلافاصله با هماهنگی مقام قضائی مکان‌هایی که احتمال تردد و حضور متهم در آن جا می‌رفت تحت نظر قرار گرفت تا اینکه با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی و مراقبت‌های شبانه روزی در نهایت مخفیگاه متهم در استان تهران شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و پس از انتقال به استان یزد تحویل مراجع قضائی شد.

سردار میرحیدری تصریح کرد: متهم با این شیوه تاکنون تعدادی از واحد‌های آپارتمانی را به ۹۱ نفر فروخته و در مجموع ۷۰ میلیارد ریال از بابت فروش واحد‌های آپارتمانی کلاهبرداری کرده است.

فرمانده انتظامی استان یزد در پایان از همشهریان خواست از خرید وسیله نقلیه یا ملک به صورت قولنامه‌ای اجتناب کرده و معامله را در دفاتر اسناد رسمی به ثبت برسانند؛ زیرا در این مراکز، درباره اصالت اسناد و مالکیت افراد از مراجع قانونی مانند سازمان ثبت اسناد و املاک، شهرداری و ... استعلام می‌شود؛ بنابراین تا حد زیادی از بروز مخاطراتی که در نتیجه تنظیم قولنامه‌های عادی و دستی ایجاد می‌شود، جلوگیری خواهد شد.

اخبار مرتبط

icon news

سرقت شبانه از خط لوله اصلی گازوئیل در کرمان!

سردار ناظری فرمانده انتظامی استان کرمان، از سرقت شبانه از خط لوله اصلی گازوئیل خبر دا...

سرقت چهار هزار دلار با یک استکان چای!

مردی با یک نقشه قبلی دوستش را که سه ماه پیش با آن آشنا شده بود به قصد سرمایه گذاریی و...

ماموران قلابی 3 کیلو طلا دزدیدند

یک دستگاه خودروی سمند حامل 3 کیلو طلا از کاشمر به سمت مشهد در حرکت بود که گرفتار راهز...

سرقت مسلحانه در شمال تهران به قصد انتقام

همسرم برای خرید از خانه بیرون رفت که بعد از او 5 مرد نقاب دار وارد خانه شدند و دست و ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news