اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 05 تیر 1398
22 دی 1397 22 دی 1397
19:49 19:49

توهین جدید رئیس جمهور فیلیپین به رهبران کلیسا

رئیس جمهور جدید فیلیپین مقامات کلیسای کاتولیک این کشور را هدف حملات لفظی خود قرار داده و آنها را عامل رشد سریع جمعیت این کشور دانست.

به گزارش سلام نو،  رئیس‌جمهور فیلیپین که همواره در سخنانش از تعابیر تند و غیراخلاقی استفاده می‌کند در یک حمله لفظی شدیداللحن خطاب به اسقف‌های کلیسای کاتولیک در کشورش آنان را «حرامزاده» خواند!

رئیس‌جمهور فیلیپین: اسقف‌ها حرامزاده‌اند!

رودریگو دوترته، در مراسم گشایش مدرسه‌ای در مانیل،‌ پایتخت فیلیپین سخن می‌گفت اعلام کرد:‌ «فقط می‌توانم بگویم اسقفان حرامزاده هستند،‌ لعنت به شما.» کلیسای کاتولیک پیش از این از مبارزه گسترده و خشونت‌باری که رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین علیه مواد مخدر دراین کشور به راه انداخته انتقاد کرده و این امر خشم رئیس جمهوری فیلیپین را برانگیخته است. تاکنون حدود ۵ هزار نفر در عملیات مبارزه با مخدر پلیس فیلیپین کشته شده‌اند. رئیس جمهور فیلیپین درباره دلیل حمله‌ اخیرش توضیح بیشتری نداد. او ضمنا متذکر شد که اسقف ها «همجنس‌گرا» هستند و افزود:‌ «بیشتر آنها همجنس‌گرا هستند. باید این را اعلام کنند. باید تجرد را لغو کنند و بیایند دوست پسر داشته باشند.» رودریگو دوترته که خود به کلیسا نمی‌رود در ابتدای دوران ریاست جمهوری اش اعلام کرد که هنگام نوجوانی یک کشیش از وی سوءاستفاده جنسی کرده است. فرانسیس لوکاس، نماینده رسمی اسقفهای کاتولیک در فیلیپین در واکنش به این سخنان خواستار نشان دادن «توجه» بیشتر شد. وی گفت‌: «ما باید به حساسیت‌ها و احساسات دیگران توجه بیشتری باشیم.» نزدیک به ۸۰ درصد از جمعیت یکصد میلیون نفری فیلیپین مسیحیان کاتولیک هستند.
/بهار نیوز

اخبار مرتبط

icon news

نام کشور فیلیپین تغییر می‌کند

رئیس جمهور فیلیپین از تغییر قریب الوقوع نام کشورش خبر داد. «ماهارلیکا» نام جدید انتخا...

ترامپ: برای ساخت این پایگاه در عراق هزینه هنگفتی کرده‌ایم

رئیس‌جمهور آمریکا با بیان اینکه قصد ندارد نیروهای نظامی آمریکا را از عراق خارج کند چ...

داعش انفجارهای فیلیپین را برعهده گرفت

گروه تروریستی داعش اعلام کرد: انفجارهای فیلیپین را برعهده می گیرد.

انفجار در فیلیپین

بمب‌گذاری در فیلیپین دست‌کم 19 کشته برجای گذاشت.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news