اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 18 فروردین 1399
27 بهمن 1398 27 بهمن 1398
18:00 18:00

انتقاد انتخاباتی دادستان کل کشور از فضای مجازی

 دنبال ناسالم جلوه دادن انتخابات کاری است که به باور دادستان کل کشور این روزها در فضای مجازی در حال وقوع است. منتظری گفته ما انتظارمان از نامزدان انتخابات این است که خودشان سلامت انتخابات را صیانت کنند و مراقب هوادارانشان هم باشند که مرتکب تخلف نشوند.

فضای مجازی به دنبال ناسالم جلوه دادن انتخابات است

دادستان کل کشور از مردم خواست به فضای مجازی اعتماد نکنند چرا که این فضا به دنبال ایجاد ناامنی و ناسالم جلوه دادن انتخابات است.

به گزارش ایسنا به نقل از دادستانی کل کشور، حجت الاسلام منتظری در رابطه با اقدامات پیشگیرانه ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخابی گفت: ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی تاکنون در تهران ۱۰ جلسه و بیش از ۴۵ مصوبه داشته است که ستادهای متناظر در شهرستان و استان‌ها به همین ترتیب جلسات و مصوباتی داشته‌اند.

وی گفت: تلاش ما براین است که با همکاری همه دست اندرکاران امر انتخابات فضای سالم و امنی برای حضور حداکثری مردم در فضایی با شور و نشاط فراهم شود.

دادستان کل کشور افزود: قطعاً ممکن است تخلفاتی واقع شود که برای پیشگیری از آن اقداماتی انجام داده ایم و نامزدها را توجیه کرده ایم.

منتظری گفت: انتظار ما این است که نامزدها تلاش کنند تا فضای سالم و امن ایجاد شود و از هر گونه اقدام خلاف قانون جلوگیری کنند چرا که این افراد بنا دارند فردا در مجلس برای اداره کشور قانونگذاری کنند و شایسته نیست که از همین ابتدا در گوشه و کنار برای پیشرفت کار خود مرتکب اعلام خلاف قانون شوند.

وی افزود: ما انتظارمان از نامزدان انتخابات این است که خودشان سلامت انتخابات را صیانت کنند و مراقب هوادارانشان هم باشند که مرتکب تخلف نشوند.

دادستان کل کشور ادامه داد: مجریان، مدیران و دست اندرکاران انتخابات در سطح استاندار، فرماندار، بخشدار و سایر مسئولان اجرایی حق حمایت از یک نامزد خاص را ندارند چرا که مسئولان از نظر ما باید عناصری در حفظ سلامت انتخابات باشند.

وی درباره اینکه آیا قوه قضاییه برنامه‌ای را برای برخورد با کسانی که قصد دلسرد کردن مردم برای حضور در انتخابات را دارند پیش بینی کرده است؟ افزود: در حوزه فضای مجازی رصدها به گونه‌ای است که اگر جرمی رخ داد یا توقیف صورت می‌گیرد یا تذکرات لازم داده می‌شود.

دادستان کل کشور از مردم خواست به فضای مجازی اعتماد نکنند چرا که این فضا به دنبال ایجاد ناامنی و ناسالم جلوه دادن انتخابات است.

منتظری گفت: فضای مجازی با شایعه پراکنی، دروغ پراکنی و تخریب چهره‌ها به دنبال ایجاد ناامنی در انتخابات است و از مردم بصیر تقاضا می‌کنیم فریب فضای مجازی را نخورند و اطلاعات را از منابع صحیح دریافت کنند و از کسانی درباره صلاحیت نامزدها تحقیق کنند که اطلاعات کافی را داشته باشند و به هیچ وجه به فضای مجازی اعتماد نکنند.

اخبار مرتبط

icon news

انتقاد حاجی‌بابایی از تعطیلی مجلس

به گفته یک نماینده مجلس در شرایط موجود تعطیلی مجلس توجهیی ندارد. رییس فراکسیون نمایند...

سوال دادستان کل از روحانی در جلسه ستاد مبارزه با کرونا+فیلم

دادستان کل کشور در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا به رئیس جمهور گفت : به مردم توضیح ده...

خرج میلیاردی برای حقوق چند میلیونی نمایندگی مجلس؟

هیچ گاه مجلس و یا نهاد دیگری به طور رسمی میزان دریافتی نمایندگان را اعلام نکرده است. ...

کاهش مشارکت در انتخابات باز هم گردن دولت افتاد

احمد امیرآبادی نماینده اصولگرای قم هم مثل خیلی از هم طیفی های خود کاهش مشارکت در انتخ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news