اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 17 فروردین 1399
28 بهمن 1398 28 بهمن 1398
11:47 11:47
الهام امین زاده در گفت‌وگو با سلام نو مطرح کرد:

کم شدن اعتبار نهاد مجلس برای مردم/ کار دشوار نمایندگان مجلس یازدهم برای ترمیم چهره مجلس

الهام امین‌زاده در گفت‌وگو با سلام نو با اشاره به سقوط اعتبار مجلس در نظر مردم اظهار کرد: جناح بندی‌ها و سیاست بازی و سیاست زدگی در کنار وضعیتی که برای اقتصاد پیش آمده باعث شده تا مردم اعتماد کافی به نمایندگان خود نداشته باشند.

 

سلام نو – سرویس سیاسی: تصور بسیاری این است که الهام امین‌زاده که سابقه معاونت در دولت روحانی را دارد بیشتر گرایش به اصلاح طلبی دارد. این در حالی است که او در انتخابات شورای دوم و مجلس نهم روی اصولگرایی خود تاکید کرده بود.

امین زاده که مدرک دکترای خود را در رشته حقوق بین الملل از دانشگاه گلاسکو گرفته این روزها در لیست انتخاباتی موسوم به لیست اقتصاددانان به سرلیستی غلامرضا مصباحی مقدم امیدوار است تا پایش به بهارستان باز شود. او در سه سال اول دولت یازدهم معاون حقوقی رئیس‌جمهور ایران و در سال چهارم این دولت دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی بود.

این کاندیدای انتخابات مجلس که سابقه نمایندگی در مجلس هفتم را نیز دارد در گفت‌وگو با سلام نو با اشاره به لیست انتخاباتی که در آن حضور دارد، اظهار کرد: نسبت به اکثریت این لیست شناخت کافی دارم و به نظرم افراد مناسبی در آن قرار دارند.

امین زاده با اشاره به سقوط جایگاه مجلس در نزد مردم گفت: متاسفانه اعتبار مجلس در بین مردم کم شده و اعتمادی که مردم باید به این نهاد داشته باشند دیگر وجود ندارد.

او ادامه داد: دلیل این امر برمی گردد به عملکرد ضعیف مجلس در سال‌های اخیر به ویژه مجلسی که در آن هستیم نتوانسته مطالبات مردم را برآورده کند.

امین زاده با اشاره به کار سخت نمایندگان مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: جناح بندی‌ها و سیاست بازی و سیاست زدگی در کنار وضعیتی که برای اقتصاد پیش آمده باعث شده تا مردم اعتماد کافی به نمایندگان خود نداشته باشند. در حال حاضر شرایط واقعا سخت است چرا که نمایندگانی که وارد مجلس می شوند وظیفه ای مضاعف دارند و بایستی علاوه بر اینکه همگام و همراه با مردم به مشکلات مردم بپردازند به ترمیم چهره مجلس نیز بپردازند.

نماینده مجلس هفتم با اشاره به شانس نسبتا بالای اصولگرایان برای ورود به مجلس گفت: باید کاری کرد تا نخبگان و افراد کارآمد و با تعهد کافی باید وارد مجلس شوند تا امور کشور بهتر اداره شود. اصولگرایان با لیست های مختلف خود می توانند امیدوار باشند تا با رای مردم وارد مجلس شوند.

او اضافه کرد: مردم باید به یک انتخابی دست بزنند تا کارآمدان اقتصاد، افراد باتجربه در صنعت، تجارت، فرهنگ و حقوق با حضور در مجلس بتوانند در وضعیت فعلی کشور تاثیرگذار باشند.

امین زاده از موضع گیری درباره لیست اصلاح‌طلبان، لیست جریان موسوم به عدالت‌خواه و رییس احتمالی مجلس آینده خودداری کرد.

اخبار مرتبط

icon news

انتقاد حاجی‌بابایی از تعطیلی مجلس

به گفته یک نماینده مجلس در شرایط موجود تعطیلی مجلس توجهیی ندارد. رییس فراکسیون نمایند...

خرج میلیاردی برای حقوق چند میلیونی نمایندگی مجلس؟

هیچ گاه مجلس و یا نهاد دیگری به طور رسمی میزان دریافتی نمایندگان را اعلام نکرده است. ...

کاهش مشارکت در انتخابات باز هم گردن دولت افتاد

احمد امیرآبادی نماینده اصولگرای قم هم مثل خیلی از هم طیفی های خود کاهش مشارکت در انتخ...

تحلیل  حسن غفوری فرد از مشارکت پایین مردم در انتخابات

حسن غفوری فرد عضو جبهه پیروان در تحلیل عجیبی پایین بودن مشارکت مردم در انتخابات مجلس ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news