اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 16 فروردین 1399
28 بهمن 1398 28 بهمن 1398
12:15 12:15

اگر کم خونی دارید بخوانید

سید مرتضی صفوی، متخصص تغذیه گفت: یکی از مواد غذایی سرشار از آهن ماهی قزل‌آلا و ماهی تن است و مصرف میوه‌هایی همچون آلو، هلو و کشمش به صورت تازه و خشک توصیه می شود.

متخصص تغذیه گفت: آلو، کشمش،گوجه‌فرنگی،عسل، اسفناج، تخم‌مرغ،ماهی و جگر، از جمله مواد غذایی خون ساز بوده و در تأمین آهن بدن بسیار موثر هستند.


به گزارش سلام نو، سید مرتضی صفوی، متخصص تغذیه درباره «مهمترین مواد غذایی خون‌ساز»، اظهار داشت: چند سال پیش حدود ۴۵ درصد زنان باردار و شیرده کم‌خونی داشتند که اکنون این میزان به زیر ۱۰ درصد رسیده است.

وی با اشاره به روش‌های مختلف رفع کم‌خونی، خاطرنشان کرد: یکی از مواد غذایی سرشار از آهن خوراک‌های دریایی مانند ماهی قزل‌آلا و ماهی تن است؛ البته توصیه می‌کنیم مردم بیشتر از ماهی‌های جنوب استفاده کنند؛ چرا که ماهی‌های این منطقه امگا ۳ دارند و این ماده در آب‌های‌ آزاد است و منبع بسیار خوبی برای جذب آهن بوده و به کاهش فقر آهن کمک می‌کند.

این متخصص تغذیه افزود: مصرف میوه‌هایی همچون آلو، هلو و کشمش به صورت تازه و خشک بسیار مهم است و هر صد گرم هلو تازه یا خشک ۶ میلی‌گرم آهن دارد؛ضمن اینکه می‌توانیم از جو دوسر به عنوان یکی از منابع خوب تأمین آهن استفاده کنیم؛ به شکلی که مصرف دو قاشق غذاخوری در روز از جو دوسر ۲.۵ میلی‌گرم از آهن بدن را تأمین می‌کند و می‌توانیم جو دوسر را به صورت سوپ یا همراه با سالاد استفاده کنیم.

صفوی گوجه‌فرنگی را یکی دیگر از منابع بسیار مهم تأمین آهن بدن برشمرد و گفت: گوجه‌فرنگی ویتامین C زیادی دارد و جذب آهن را در بدن بالا می‌برد؛ ضمن اینکه ویتامین E و بتاکاروتن موجود در گوجه برای سلامت پوست بسیار مفید است.

وی با بیان اینکه کره بادام زمینی و عسل از منابع بسیار مهم خون‌ساز در بدن است، تصریح کرد: بادام زمینی منبع خوبی از ویتامین E است که یک آنتی‌اکسیدان قوی بوده و از بیماری‌های قلبی و عروقی و سرطان جلوگیری می‌کند؛ ضمن اینکه آهن زیادی دارد و به رفع کم‌خونی کمک می‌کند.

این متخصص تغذیه با اشاره به نقش مهم عسل در کاهش کم‌خونی در بدن، تصریح کرد: عسل یک ماده طبیعی است و هر صد گرم آن ۴۵ صدم آهن دارد؛ ضمن اینکه دارای منیزیم و مس بوده و موجب افزایش گلبول‌های قرمز بدن می‌شود.

صفوی از اسفناج، شکلات‌های تیره و تخم‌مرغ  به عنوان منابع دیگر در تأمین آهن بدن و خون‌سازی نام برد و افزود: جگر، دل و قلوه (آهن هِم) دارند؛ یعنی آهنی که جذب بالاتری از آهن معمولی دارد و بیشتر در مواد غذایی حیوانی است؛ در حالی که آهن غیرهِم در منابع گیاهی است و جذب آهن‌های غیرهِم مشکل‌تر است؛ در نتیجه آهن هِم در جگر، دل و قلوه زیاد بوده و برای رفع کم‌خونی توصیه می‌شود.

فارس

اخبار مرتبط

icon news

عرضه غذا کنار خیابان و جاده ممنوع است

مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی تاکید کرد که با توجه به شیوع کر...

با این ویتامین ها از کرونا فاصله بگیرید!

توصیه می شود که سیستم ایمنی بدن را با خوردن ویتامین‌ها و مواد معدنی از غذاها به جای ا...

برای مقابله با کرونا، این رنگی‌های پرخاصیت را بخورید

اکبر فاضل‌تبار ملکشاه، دکترای تغذیه گفت: مصرف سبزیجات نارنجی رنگ مثل کدو زرد و هویج و...

ترس از کرونا را با خوردن این دمنوش مدیریت کنید

سیدکاظم کاظمینی، متخصص طب ایرانی سنتی گفت: استرس یکی از دلایل تضیف سیستم ایمنی بدن اس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news