اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 22 فروردین 1399
29 بهمن 1398 29 بهمن 1398
08:45 08:45

دردناک‌ترین روش مقابله با کرونا اجرا می‌شود!

بانک مرکزی چین اعلام کرد در نظر دارد برای مقابله با کرونا اسکناس های آلوده را امحا کند.

نابودی گسترده اسکناس در چین برای مقابله با کرونا!

به گزارش  سلام نو و به نقل از سی ان ان، بانک مرکزی چین با هدف مقابله با شیوع سریع ویروس کرونا در سطح این کشور اعلام کرد که در نظر دارد تا با جمع آوری اسکناس‌های آلوده، آن ها را شستشو و در صورت لزوم امحا کند. به گفته این بانک، اسکناس‌ها در کنار ساختمان های عمومی، آسانسورها و وسایل نقلیه جزو اصلی‌ترین راه های انتقال ویروس کرونا هستند و به دلیل گستردگی تماس مردم با آن‌ها، باید پاکیزه بمانند.

طبق دستورالعمل جدید بانک مرکزی چین، همه بانک‌ها باید پیش از تحویل وجه نقد به مشتریان آن‌ها را ضد عفونی کرده و دست کم یک هفته قبل از تحویل به مشتریان خود با استفاده از حرارت و اشعه ماورا بنفش، ویروس‌های آن را از بین ببرند. هم‌چنین اسکناس‌های بسیار آلوده باید سوزانده و نابود شوند.

هم‌چنین بانک مرکزی برای کاستن از سرعت تکثیر بیماری تنها در ماه ژانویه چهار میلیارد قطعه اسکناس جدید را چاپ و روانه بازار کرد تا جایگزین اسکناس‌های قدیمی شوند که بخش بسیار بزرگی از این اسکناس‌ها به ووهان یعنی کانون شیوع ویروس کرونا فرستاده شده است.

بانک مرکزی چین هم‌چنین با صدور بیانیه ای از مردم این کشورخواسته است تا حد امکان از ابزارهای پرداخت الکترونیکی استفاده کنند و فعلا وجه نقد را کنار بگذارند. این بانک اقدامات اخیر را در راستای عمل به تعهدات نظام مالی و بانکی برای مهار بیماری ویروسی جدید عنوان کرده است.

اکنون دست کم در ۲۷ کشور از هر پنج قاره جهان ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است. بیش از ۷۱ هزار نفر به این ویروس مبتلا و بیش از ۱۷۷۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

پیش‌تر بسیاری از شرکت های بزرگ چینی که دارای کارکنان زیادی هستند نیز از نیروهای خود خواسته بودند تا در خانه بمانند و از آنجا کار کنند مساله ای که احتمالا بزرگ ترین تجربه کار در خانه طی سال های اخیر در جهان خواهد بود.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

آمار جانباختگان آمریکا بر اثر کرونا به بیش از ۱۵ هزار نفر رسید

شمار جان باختگان ویروس کرونا در ایالات متحده از مرز ۱۵ هزار نفر گذشت.

کاهش سرعت شیوع کرونا در آلمان

صدراعظم آلمان، اعلام کرد که روند شیوع  ویروس کرونا در این کشور تا حدودی آرام شده است.

آمار کرونا در انگلیس/ تعداد فوتی ها 7978 نفر

وزارت بهداشت انگلیس آمار ویروس کرونا در این کشور اعلام کرد که بر اساس آن تاکنون 7978 ...

عبور تعداد جانباختگان کرونا در ایتالیا از مرز ۱۸ هزار نفر

مقامات سلامت دولت ایتالیا اعلام کردند که شمار جانباختگان ویروس کرونا در این کشور به ب...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news