اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 22 فروردین 1399
29 بهمن 1398 29 بهمن 1398
08:33 08:33

تاثیر شدید کرونا بر تولید لپتاپ

حدود ۹۰ درصد از کل نوت بوک های دنیا در چین تولید می شود و شیوع کرونا به شدت روی تولید محصول تاثیر می گذارد و پیش بینی می شود در سه ماهه اول ۲۰۱۹ عرضه این محصول بین ۲۹ تا ۳۶ درصد افت خواهد کرد.

به گزارش سلام نو، بخش عمده ای از لپتاپ ها در چین تولید می شوند اما شیوع ویروس کرونا در این کشور این صنعت را به شدت تحت تاثیر قرار داده و احتمالا طی سه ماهه جاری عرضه لپتاپ بین ۲۹ تا ۳۶ درصد افت خواهد کرد.

Quanta که سهم عمده ای از تولید مک بوک پرو و مک بوک ایر را در اختیار دارد، به خاطر محدودیت هایی که دولت چین پس از شیوع ویروس کرونا اعمال کرده بخشی از فرایند مونتاژ را به تایوان منتقل کرده اما مشکل اینجاست که به زودی موجودی قطعات ساخت چین به پایان می رسد.بنابراین اگر دولت پکن مجوز بازگشایی کارخانه های تولید قطعه را صادر نکند، بازار لپتاپ به شدت با کمبود موجودی مواجه خواهد شد.

از آنجا که حدود ۹۰ درصد از کل نوت بوک های دنیا در چین تولید می شود، هر نوع چالشی در این بازار روی کل دنیا تاثیر خواهد گذاشت. بر اساس برآوردهای Digitimes Research عرضه جهانی این محصولات در سه ماهه اول ۲۰۱۹ شاهد افت ۲۹ تا ۳۶ درصدی خواهد بود که به مراتب از پیش بینی های اولیه که در حدود ۱۷ درصد بود، شدیدتر است.

عرضه لپتاپ

تاثیر منفی ویروس کرونا بر صنعت فناوری تنها به لپتاپ محدود نمی شود و موبایل هم از آن در امان نمانده است. برای مثال فاکسکان به عنوان اصلی ترین تولید کننده آیفون پس از مدت ها تعطیلی اخیرا چراغ سبز را برای بازگشایی دو کارخانه خود در چین که به خاطر ویروس کرونا تعطیل شده بودند، از مقامات دریافت کرد و تنها با ۱۰ درصد از نیروی کار خود تولید آیفون را از سر گرفته است.

/دیجیاتو

اخبار مرتبط

icon news

امید جدید برای درمان کرونا با داروی 100 سال پیش!

واکسن باسیل کالمت گوئرین (ب.ث.ژ) که 100 سال پیش در اروپا برای مقابله با کرونا ساخته ش...

دانشگاه آزاد برای مقابله با کرونا طرحهای فناورانه ارائه کرد

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی از اجرای ۹ طرح فناورانه در دانشگاه...

ادعای جدید برنامه نویسان برای تشخیص کرونا

برنامه نویسان موفق به توسعه یک مدل یادگیری ماشین شده که قادر به تشخیص مبتلایان به کرو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news