اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 12 فروردین 1399
29 بهمن 1398 29 بهمن 1398
13:18 13:18
غلامرضا مصباحی مقدم در گفت‌وگو با سلام نو:

مردم به دنبال لیست‌های تخصصی خواهند رفت

مصباحی مقدم با اشاره به ارائه لیست اقتصاد و معیشت مردم به سرلیستی خود و حضور پررنگ چهره‌های اقتصادی گفت: محوریت ما در این لیست کارآمدی و تخصص‌گرایی بود و با اینکه اکثریت لیست از اهالی اقتصاد و بازار هستند اما به جنبه‌های دیگر نیز توجه کردیم.

 

سلام نو – سرویس سیاسی: انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی با توجه به رد صلاحیت گسترده اصلاح‌طلبان تبدیل به میدان رقابت لیست‌های مختلف سیاسی اصولگرا و تخصصی شده است.

در حالی که اصولگرایان چندین و چندین لیست و اصلاح‌طلبان دو لیست کم رمق ارائه داده‌اند لیست‌های ریز و درشت تخصصی نیز در این میان به چشم می‌آیند.

در این میان یکی از مهم‌ترین لیست‌های تخصصی ارائه شده لیست ائتلاف «اقتصاد و معیشت مردم» با سر لیستی غلامرضا مصباحی مقدم، نماینده پیشین مجلس، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و اقتصاددان شناخته شده است. این لیست  متشکل از ۱۲ اقتصاددان، ۹ فعال تولید، بازار و اصناف و ۹ چهره فرهنگی و اجتماعی است.

غلامرضا مصباحی مقدم در گفت‌وگو با سلام نو با اشاره با احتمال اقبال مردم به لیست‌های تخصصی گفت: واقعیت این است که باید بپذیریم هر دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا پایگاه رای سنتی خود را دارند و در این انتخابات هم این پایگاه رای مثل دیگر انتخابات‌ها به همین دو جریان رای می‌دهد و این مسئله گریز ناپذیر است، اما بخش قابل توجهی از مردم نیز به این دو جریان وابسته نیستند و فارغ از این گرایش‌های سیاسی رای می‌دهند.

او با توجه به همین مسئله نسبت به اقبال مردم به لیست‌های تخصصی امیدوار است و می‌گوید: به جز این پایگاه سنتی رای همیشگی این دو جریان بخش قابل توجهی از مردم دنبال لیست‌های تخصصی خواهند رفت و به نظر می‌رسد حتی با وجود دو طیف سیاسی اصولگرا و اصلاح‌طلب متخصصین بتوانند وزن قابل توجهی را در دور آینده مجلس شورای اسلامی داشته باشند.

او با اشاره به ارائه لیست اقتصاد و معیشت مردم به سرلیستی خود که با حضور پررنگ چهره‌های اقتصادی همراه بود افزود: محوریت ما در این لیست کارآمدی و تخصص‌گرایی بود و با اینکه اکثریت لیست از اهالی اقتصاد و بازار است اما به جنبه‌های دیگر نیز توجه کردیم.

او در پاسخ به این پرسش که آیا از سوی اصولگرایان برای وحدت و انحلال لیست  با او تماسی گرفته شده گفت: من اطلاعی درباره وحدت اصولگرایان ندارم و نمی‌توانم خبری را تایید کنم.

اخبار مرتبط

icon news

برای برخی حزب یعنی خودشان به علاوه عده ای پادو، مانند ناپلئون!

مصطفی میرسلیم، رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه و نماینده منتخب تهران در مجلس یازدهم گفت: ...

کدخدایی: معترضین نتیجه انتخابات را پذیرفتند!

کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان اظهار کرد: در حوزه انتخابیه زاهدان نتایج حاصله از بازرسی ...

تایید صحت انتخابات مجلس در ۵۰ حوزه انتخابیه دیگر

کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد صحت انتخابات در ۵۰ حوزه انتخابیه دیگر مجلس شورا...

دلیل اصلی کاهش مشارکت مردم در انتخابات افشا شد!

حجت‌الاسلام شبستری عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه نحوه عملکرد دولت در برآورده کر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news