اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 فروردین 1399
29 بهمن 1398 29 بهمن 1398
20:08 20:08

خواستگاری جعلی برای فریب دختر جوان

برخی افراد شیاد با نزدیک شدن به دختران جوان و معرفی خود به عنوان دکتر و مهندس از احساسات آن ها سوء استفاده می کنند.


 

خواستگاری دروغین برای فریب دختر جوان در البرز

به گزارش سلام نو ، چندی پیش یک خانم جوان مجرد با مادر خود برای طرح شکایت از فردی به کلانتری ۱۶ حصارک مراجعه کردند و طی تحقیقات به عمل آمده از دختر جوان بیان داشت که مدت ۶ ماه است با مردی ۳۵ ساله آشنا شده و او خود را مهندس و شاغل در شهرداری معرفی کرده و به وی قول ازدواج داده است، این دختر جوان موضوع را با خانواده خود در میان گذاشته و خانواده و به ویژه پدر دختر به دلیل سن بالای نامبرده، راضی به این وصلت نیست.

ولی متاسفانه دختر جوان به صورت پنهانی رابطه خود را با آن فرد ادامه می دهد تا جایی که دختر جوان متوجه می شود که آن فرد نه تنها مهندس و شاغل در شهرداری نیست بلکه بیکار و متاهل است و در هفته یک بار به یکی از استان های اطراف کرج سفر می کند.

وقتی آن فرد شیاد متوجه می شود که هویت واقعی وی آشکار شده، شروع به اخاذی از دختر جوان و تقاضای پول هنگفت می کند.

دختر جوان موضوع را فقط به مادرش می گوید و مادرش نیز با آن فرد صحبت و درخواست رها کردن دخترش را می کند ولی آن مرد همچنان بر خواسته خود پا فشاری کرده و آن دو را تهدید می کند که موضوع رابطه را به پدر خانواده خواهد گفت و حتی مادر دختر جوان را تهدید کرده که تهمت رابطه با دخترش خواهد زد. حالا این مادر و دختر مستاصل مانده و تقاضای کمک از پلیس را دارند.

آسیب شناسی و تجزیه تحلیل

متاسفانه این روزها دختران جوان به دلیل احساسی بودن و اینکه خداوند عالم زنان را به دلیل حفظ کیان خانواده احساسی آفریده، زود فریب خورده و آنچه که نباید اتفاق بیفتد، رخ می دهد.

این دختر جوان باید موضوع را تجزیه و تحلیل می کرد، اول از محل کار این خواستگار جعلی تحقیق می کرد که آیا راست می گوید در شهرداری شاغل است یا خیر؟ دوم با توجه به سن بالای فرد که ۳۵ سال دارد پیش خود این سئوال را می کرد که چرا او تا به حال ازدواج نکرده است؟ شاید ازدواج کرده و پنهان می کند پس بهتر بود شناسنامه او را می دید. سوم اینکه چرا هفته ای یک بار به سفر می رود؟ خانواده اش کجا زندگی می کنند؟

در بحث ازدواج خانواده خیلی مهم است، کسی که خانواده ای ندارد و یا پنهان می کند این بیم می رود در آینده بدون هیچ ابایی خانواده خود را نیز ترک کند و به راحتی بنیان خانواده ای را ویران کند.

اشتباه جوانان امروز این است که با خود می گویند من با خانواده اش چه کار دارم؟ مگر با خانواده اش زندگی می کنم؟ ولی غافل از این هستند، کسی که خانواده ای ندارد و یا اینکه خانواده برایش مهم نیست ترس طلاق برای او از بین رفته و به راحتی طلاق می گیرد و یا طلاق می دهد./رکنا

اخبار مرتبط

icon news

هشدار به فروشندگان خودرو؛ مراقب این کلاهبرداری باشید

 ساوری مدیرکل پیشگیری های وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، به مر...

اخاذی از زن تهرانی با هک گوشی و دریافت عکسهای شخصی

زن جوان تهرانی که با فرد ناشناسی در ایمو آشنا شده بود. آن شخص بعد از جلب اعتماد زن و ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news