اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 فروردین 1399
29 بهمن 1398 29 بهمن 1398
21:47 21:47

پوست اندازی رنگی درختان در فلیپین+ تصاویر

 تنه‌های درختان اکالیپتوس در فیلیپین در طول سال پوست‌اندازی می‌کنند و پوست تازه روی تنه این درختان با رنگ‌هایی مختلف نمایان می‌شوند.

تصاویری از درختان شگفت‌انگیزی در فیلیپین با تنه‌هایی رنگین‌کمانی│ فقط پنج نقطه از زمین میزبان این درختان‌ هستند

به گزارش سلام نو، هرقدر که در طبیعت شگفتی‌های زیبایی به چشم ببینیم، همواره زیبایی‌هایی جدید و زیبا برای تماشا وجود دارد. درختان اکالیپتوس در فیلیپین نیز از این قائده مستثنی نیستند. تنه‌های این درختان خاص در طول سال پوست‌اندازی می‌کنند و پوست تازه روی تنه این درختان با رنگ‌هایی مختلف نمایان می‌شوند. به قدری که ممکن است به‌نظر برسد که آنها با دست رنگ شده‌اند.

چمدان - باگذشت زمان، رنگ شاداب این درختان به تدریج کدر می‌شوند ولی پس از مدتی و با پوست‌اندازی مجدد درختان رنگین‌کمانی جلوه اصلی خود را می‌یابند.

این تنها نقطه از زمین نیست که میزبان چنین درختان زیبایی است. به‌طوری‌که یکی دیگر از مناطق شگفت‌انگیز زمین، جنگل‌ اکالیپتوس‌های رنگین‌کمان است که در جزایر هاوایی تصویری هفت‌رنگ بر تنه درختان خلق کرده‌اند.

اکالیپتوس رنگین‌کمان با نام علمی Eucalyptus deglupta تنها گونه از گیاه اکالیپتوس در نیم‌کره شمالی زمین است. ارتفاع اکالیپتوس رنگین‌کمان می‌تواند تا ۷۰ متر باشد و از آنجا که در شمار رنگین‌ترین درختان جهان است اغلب برای شادکردن محیط پارک‌ها و باغ‌های تفریحی استفاده می‌شود و به‌ویژه در فیلیپین برای تولید کاغذ کاربرد دارند.

علاوه‌بر فیلیپین و هاوایی، این درختان در گینه‌نو،  مجمع‌الجزایر اندونزی و پاپوآ گینه‌نو هم رشد می‌کنند./خبرآنلاین

eucalyptus deglupta philippines


eucalyptus deglupta philippineseucalyptus deglupta philippineseucalyptus deglupta philippines


دیدگاه خود را بنویسید

icon news