اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 فروردین 1399
29 بهمن 1398 29 بهمن 1398
21:59 21:59

واکنش طالبان به نتایج انتخابات افغانستان

طالبان با صدور بیانیه‌ای در خصوص نتایج انتخابات ریاست‌ جمهوری افغانستان اعلام کرد که نتایج این انتخابات با محتوای صلح در تضاد است.

بیانیه طالبان درباره نتایج انتخابات افغانستان

به گزارش گروه سلام نو، «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان روز سه‌شنبه طی بیانیه‌ای پیروزی مجدد اشرف غنی در انتخابات افغانستان را مغایر با «محتوای پروسه صلح» در افغانستان خواند.

سخنگوی طالبان در این بیانیه اظهار داشت: «بنا بر راپورها، کمیسیون به اصطلاح انتخابات یکبار دیگر اشرف غنی را به حیث رئیس اداره کابل معرفی کرد.

امارت اسلامی چنانکه پروسه جعلی و نمایشی انتخابات در زیر چتر اشغال را رد نموده بود، همانگونه این تعیین بی معنی در نتیجه انتخابات نام نهاد را رد می نماید و آنرا تلاش ناکام برای خاک پاشیدن در چشم ملت می داند.

ملت مسلمان افغانستان پس از پایان یافتن اشغال، در مورد مسائل داخلی تصمیم خواهد گرفت و سرنوشت سیاسی خود را مشخص خواهد نمود، وآن زمان با حاکمیت یک نظام قوی اسلامی به آرمان های راستین خود خواهد رسید.

انتخابات در زیر چتر اشغال و معرفی کردن خود به حیث رئیس جمهور، چنانکه در نزده سال گذشته مشکل ملت مسلمان افغانستان را حل نکرده، پس ازین هم حل نمی تواند.

تعیین دوباره اشرف غنی در نتیجه انتخابات جعلی چنانکه غیر قانونی است و مشروعیت ندارد، همچنان با توجه به شرایط حساس قضیه کنونی افغانستان، با محتوای پروسه جاری صلح نیز در تضاد قرار دارد.

جهاد مقدس ما همانند نزده سال گذشته تا زمانی دوام می داشته باشد که اشغال به پایان برسد و تمام افغان ها برادر وار زیر چتر نظام مستقل و خالص اسلامی به زندگی آرام و خوشحال آغاز نمایند./تسنیم

اخبار مرتبط

icon news

خروج طالبان از مذاکرات با کابل

طالبان اعلام کرد مذاکرات  بر سر مساله تبادل زندانیان با دولت را متوقف کرده است.

کتک‌‌کاری عجیب ‌ده‌ها بیمار مشکوک به کرونا با پرسنل بیمارستان! / طالبان در مبارزه با کرونا همکاری می‌کند

۳۷ نفر مشکوک به ابتلا به کروناویروس از بیمارستانی در هرات افغانستان به طرز عجیبی فرار...

آزادی ۱۰۰۰ زندانی طالبان

خبرگزاری افق افغانستان اعلام کرد در ازای حمایت آمریکا از محمد اشرف غنی یک‌هزار زندانی...

قول اشرف غنی برای آزادی زندانیان طالبان

بر اساس گزارش تلویزیون افغانستان محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری این کشور در مراسم تحلیف خ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news