اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 فروردین 1399
29 بهمن 1398 29 بهمن 1398
23:58 23:58

واکنش ترامپ به دیدار سناتور دموکرات و ظریف

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به دیدار یک سناتور دموکرات با وزیر امور خارجه ایران در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ واکنش نشان داد.

ترامپ به دیدار سناتور دموکرات و ظریف واکنش نشان داد

به گزارش سلام نو، ترامپ با اعلام اینکه «دیدم که سناتور کریس مورفی با ایرانی‌ها دیدار داشته است» گفت: به نظر من، این نقض قانون لوگان است.

قانون لوگان تماس غیرمجاز افراد غیردولتی را با دولت‌های خارجی ممنوع می‌کند. قانون لوگان پس از مذاکره غیر قانونی «جرج لوگان» سناتور آمریکایی با فرانسه در سال ۱۷۹۸ تصویب شد و به امضای «جان آدامز» رییس جمهوری وقت آمریکا رسید.
تارنمای فدرالیست روز دوشنبه گزارش داد که گروهی از دموکرات‌ها به ریاست مورفی سناتور ایالت کانتیکت در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان با محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران دیدار کرده‌اند.
سخنگوی وزارت امور خارجه سه‌شنبه شب در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: ملاقات وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با برخی از اعضای کنگره آمریکا بخشی از دیپلماسی عمومی است.
سید عباس موسوی عصر سه‌شنبه در این توییت افرود: محمدجواد ظریف همواره گفته‌ است که با برخی اعضای کنگره آمریکا که از او درخواست ملاقات می‌کنند، دیدار و دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران و واقعیات منطقه را تشریح می‌کند.
موسوی اظهار کرد: این اقدامات بخشی از دیپلماسی عمومی است که شامل دیدار با نخبگان، مراکز فکری و مصاحبه و دیدار توجیهی با اصحاب رسانه‌ها نیز می‌شود./ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

درخواست ترامپ از طرفداران برنی سندرز

رئیس جمهور آمریکا پس از کناره گیری برنی سندرز از رقابتهای انتخاباتی آمریکا در توییتی ...

ترامپ چگونه سازمان بهداشت جهانی را تهدید کرد+فیلم

رئیس‌جمهوری آمریکا ضمن چین محور خواندن روش اداره سازمان جهانی بهداشت، تهدید کرد که پر...

آمریکا کمک های درمانی برای انگلیس فرستاد

با شیوع گسترده ویروس کرونا و افزایش تعداد مبتلایان به این بیماری، ایالات متحده به بری...

واکنش سازمان بهداشت جهانی به تهدید ترامپ

سازمان بهداشت جهانی در واکنش به تهدید اخیر ترامپ علیه این سازمان گفته است که الان با ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news