اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 20 فروردین 1399
30 بهمن 1398 30 بهمن 1398
15:53 15:53

دکمه پایین کت مردانه باید بسته باشد یا باز؟

آقایانی که همیشه خوش پوشند برای خوشتیپ تر شدن باید اصول خوش پوشی خود را هم بدانند دقت کنید که انتخاب لباس و نحوه پوشش رابطه مستقیمی در خوش تیپی افراد دارد .

برای آنکه زیر لباس‌هایشان زیباتر جلوه کند بهتر است به جزئیات لباسشان توجه کنید.

آقایانی که معمولا از کت و شلوار استفاده می‌کنند باید نکاتی را رعایت نمایند .

اصول بستن دکمه را بدانند زیرا خوشتیپی شاید تا حدودی خدادادی باشد ولی اتفاقی نیست.

طریقه بستن دکمه های انواع کت

کت تک دکمه

کت هایی که دارای یک دکمه می باشد طرفدار زیادی بین آقایان دارد و کمی از کت های دیگر بلندتر می باشند. بسته نگه داشتن دکمه این کت موجب متعادل شدن قسمت های مختلف آن بر روی بدن می شود .

بهتر است در هنگام ایستادن همیشه دکمه کت خود را ببندید و در هنگام نشستن برای آنکه کت شما چروک نشود این دکمه را باز کنید .

کت دو دکمه

اگر می ‌خواهید چاق‌تر از آنچه هستید به نظر نرسید و خوش تیپ تر دیده شوید دکمه پایین کت را هیچ گاه نباید بندید زیرا در قسمت کمر به کت فشار وارد می شود و  کت  حالت شل به خود می گیرد پس بهتر است که دکمه اول را ببندید و برای جلوگیری از چروک شدن کت موقع نشستن دکمه بالا را هم باز کنید .

باز گذاشتن دکمه های کت های ۲ دکمه

اگرکت شما دارای یقه انگلیسی بلند می باشد به طوری که یقه آن دکمه بالایی را بپوشاند و یک دکمه شما دیده می شود می توانید دکمه پایین را ببندید در بعضی از کت های غیر بلند غیر معمول دکمه پایین می‌تواند بسته باشد اگر شما دارای قد بلندی می باشید برای اینکه کمر شما بیش از حد بیرون نباشد و سگک کمربند شما بیش از حد نمایان نشود می توانید دکمه پایین کت را ببندید .

بهتر است آقایانی که دارای قد بلند می باشند از کت های سه دکمه استفاده کنند .

کت سه دکمه

اگر شما جزو آقایانی هستید که علاقه به پوشیدن کت های سه دکمه دارید باید در حالت ایستاده دکمه وسط را ببندید و دکمه پایین را باز بگذارید اما بستن دکمه بالا به اختیار شما می باشد در حالت نشسته تمام دکمه ها را باز کنید و در صورت بستن دکمه اول کت شما در یقه بد می ایستد پس بهتر است که دکمه بالا را باز بگذارید .

چرا در کت های مردانه دکمه پایین را باز می گذارند؟

در این مورد دو فرضیه وجود دارد که در فرضیه اول بیان شده است ادوارد هفتم پادشاه متحد بریتانیای کبیر ایرلند و مستعمرات بریتانیا و امپراتور هندوستان هنگامی که شاهزاده ویلز بود چاق شد و برای نشستن دکمه های پایین خود را باز می‌گذاشت گفته می‌شود ادوارد هفتم آنقدر چاق بود که در طول روز ۱۲ با غذا می خورد و در کنار آنها نوشیدنی‌های مختلف را می نوشید پس به دلیل چاقی بسیار زیاد و برای آنکه کت در تنش به خوبی به ایستد همیشه دکمه پایین را باز می گذاشت .

فرضیه  دوم این‌گونه بیان شده است که در سال ۱۹۰۶ میلادی کت و شلوار هایی که دارای سه دکمه بودن و برشهای گشادی داشتن معرفی شد از این کت ها به دلیل راحتی بسیار زیاد آنها در هنگام اسب سواری استفاده می شد  سوئیت ها کم کم جای کت های سوارکاری را گرفتند و به دلیل آنکه دکمه سوم کت های سوارکاری در زیر کمر قرار می‌گرفت ، مردها هنگام سوار شدن بر روی اسب دکمه پایین را باز می‌گذاشتند پس از جانشین شدن لانگ سوئیت ها به جای کت های قدیمی سوارکاری ادوارد هفتم برای حفظ ارزش اهمیت کت های قدیمی دکمه پایین را باز می گذاشت و مردم هم به احترام پادشاه خود این کار را می‌کردند .

اخبار مرتبط

icon news

نکاتی که آقایان باید برای تیپ خود رعایت کنند

برخی از افراد تصور می کنند که هر پارچه مختص طبقه خاصی از افراد جامعه است. معمولاً ابر...

کت و شلوار شما با دیگران حرف می زند

کت و شلوار یکی از مناسب ترین آیتم ها در کمد لباس آقایان است تا بتواند آنها را در کار ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news