اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 13 تیر 1399
30 بهمن 1398 30 بهمن 1398
14:10 14:10

توضیحات آذری جهرمی درباره حملات سایبری هفته گذشته

آذری جهرمی وزیر ارتباطات اعلام کرد حملات سایبری که در دو هفته گذشته رخ داده، با قدرت دفع شد و اثر زیادی روی کارکرد ما نداشت .

به گزارش سلام نو، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس در روز جمعه، تصریح کرد: در شرایط فعلی پاسخ فشار حداکثری، مشارکت حداکثری در انتخابات است.

وی بیان کرد: در این دوره از انتخابات خیلی از نامزدها امتحان خود را پس داده‌اند. مردم یا به کارکرد رای می‌دهند یا به برنامه. افرادی هم که معرفی شدند نیز کارنامه مشخص دارند و همچنین برخی دارای برنامه مشخص هستند. مردم می توانند بین برنامه روشن و کارنامه مثبت افراد برای انتخاب نامزد مورد نظر، دست به انتخاب بزنند.

وی گفت: در گام دوم انقلاب همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی بر لزوم حضور جوانان تاکید کردند، انتظار است مجلس رنگ و بوی جوانانه بگیرد. انتخاب من نیز به لیستی که دغدغه جوانان مملکت در آن فهمیده شود، نزدیک تر است.

وزیر ارتباطات در خصوص پیامک های تبلیغاتی که از سوی برخی کاندیداهای انتخاباتی برای کاربران تلفن همراه ارسال می شود گفت: شکایت هایی در این خصوص از مردم دریافت کرده ایم اما این که اپراتورها منابعی در اختیار نمایندگان قرار داده اند یا خیر را نه می توانم رد کنم نه تکذیب. شکایت از افرادی که به صورت غیرقانونی اطلاعات مردم را بدست آوردند را حتما پیگیری خواهیم کرد، ضمن این که شکایات مردم در این خصوص را از سامانه ۱۹۵ سازمان تنظیم مقررات جمع آوری کرده و آن ها را  به مراجع ذیصلاح ارسال می کنیم.

جهرمی همچنین درباره آمادگی زیرساخت های ارتباطاتی کشور برای برگزاری انتخابات تاکید کرد: بخشی از مسوولیت انتخابات بر دوش حوزه ارتباطات است. ارتباطات شعب اخذ رای از طریق شبکه ملی ارتباطات برقرار می‌شود. شبکه ملی اطلاعات به سپر دفاعی دژفا مجهز است و تیم های کارشناسی آمادگی کامل برای انجام وظیفه ای که برعهده شان هست را دارا هستند. حملاتی که طی دو هفته گذشته رخ داده، با قدرت دفاعی دفع شد و اثر زیادی روی کارکرد ما نداشته است.بنابراین جای نگرانی نیست و ما آماده برگزاری انتخابات هستیم.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

گمانه‌زنی درباره حمله سایبری رژیم صهیونیستی به سایت پارچین

 رئیس سازمان پدافند غیرعامل اظهار کرد: ادعای مطرح شده مبنی بر انفجار تأسیسات گاز پارچ...

محدودیت اینستاگرام و مدیریت پرایدی در فضای مجازی!

کاش چهره‌هایی مثل محمد باقر قالیباف حرف‌های امروز خود را به خاطر داشته باشند تا فردا ...

اعتراف اسرائیل به حمله سایبری به بندر شهید رجائی

فرمانده کل ارتش رژیم صهیونیستی به نقش این رژیم در حمله سایبری به بندر شهید رجایی ایرا...

اتهام حمله سایبری ایران، چین و روسیه به آمریکا

اتهامات بی‌اساسی از طرف مقامات آمریکا علیه ایران و چندکشور مبنی بر انجام برخی حملات س...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news