اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 11 فروردین 1399
30 بهمن 1398 30 بهمن 1398
16:34 16:34

تلاش برای جلوگیری از باطل شدن رای مردم

رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات کشور گفت:تلاش می کنیم تا همانطور که وزیر کشور تاکید دارند حتی یک رای از مردم نباید باطل شود.

تلاش می‌کنیم حتی یک رأی هم باطل نشود

به گزارش سلام نو، علی طالبی رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات کشور عصر امروز ۳۰ بهمن‌ماه ۹۸ در حاشیه جلسه توجیهی بازرسان ویژه وزارت کشور در جمع خبرنگاران گفت: همه امکانات و اقدامات اولیه برای برگزاری انتخابات باشکوه و با صلابت فراهم شده است؛ وزارت کشور به عنوان متولی و مامور حسن اجرای انتخابات وظایف خود را به شایستگی انجام خواهد داد.

وی عنوان کرد: وزارت کشور به موجب ماده ۲۵ قانون انتخابات مامور اجرای قانون انتخابات و مسئول حسن جریان انتخابات است. یعنی یک وظیفه اجرایی و یک وظیفه نظارتی برای وزارت کشور تبیین شده است. هیئت‌های مرکزی در مرکر استان‌ها و شهرستان‌ها تشکیل شدند و آموزش‌های لازم به آنها داده شد. همه بازرسان شعب حاضر و آموزش‌های لازم را دیدند.

رئیس هیئت مرکزی بازرسی انتخابات کشور بیان کرد: جلسه امروز یک تمرین اقدامات نظارتی در کل کشور است. همه کشور به صورت ویدئو کنفرانس با این جلسه ارتباط دارند و نظرات دوستان را می‌گیریم که برای دو روز آینده چه اقداماتی انجام دهیم. ماموریت‌ها ابلاغ شده و کاربرگ‌های صورتجلسه انتخابات به کارفرمایان داده شده است.

طالبی افزود: معیارهای انتخاب بازرسان در کل کشور بی‌طرف بودن است. تلاش کردیم بازرسان از معتمدان و اقشار جامعه اسلامی ایران انتخاب شوند و تاکید کردیم بازرسان بی‌طرفی، شجاعت و امین بودن در حفظ آرای مردم را داشته باشند تا همانطور که وزیر کشور تاکید دارند حتی یک رای از مردم نباید باطل شود.

وی تاکید کرد: امروز جلسه‌ای با رئیس ستاد انتخابات کشور برگزار شد و همه بازرسان در آن جلسه حضور داشتند. امید داریم انتخابات باشکوهی را برگزار کنیم. گزارش سازمان هواشناسی بیانگر آن بود که در برخی از استان‌های شمال غرب و غربی مشکلاتی در زمینه آب و هوا داریم. متولیان امر مشخص شدند و روز آینده جهت کنترل شرایط ماموریت دارند تا گزارش آن را ارئه کنند.

رئیس هیئت مرکزی بازرسی انتخابات کشور در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه اگر بازرسان تخلفی داشته باشند نظارت بر آن به عهده چه کسی است؟ بیان کرد: بازرسان نمایندگان وزارت کشور هستند اگر بازرسان تخلفی داشته باشند، یک هیئت رسیدگی به شکایت در مرکز وجود دارد که به جرایمشان رسیدگی می‌کند. اقداماتی برای شناسایی عوامل بازرسی ستادی در وزارت کشور ایجاد شده است. در همه دستگاه‌ها تلاش‌ها برای این موضوع به خوبی انجام شده و منتظریم مردم دلسوز پای صندوق رای حاضر شده و دشمنان را مایوس کنند.

وی افزود: امسال هماهنگی میان بخش بازرسی و فناوری اطلاعات وزارت کشور انجام شد و قرار شد جایی تکمیل کننده فرآیند نظارت و بازرسی باشیم. تمام شعب در کل کشور هم در بخش وزارت کشور و هم در بخش استانداری‌ها مانیتورینگ می‌شوند و در دید اعضایی که می‌توانند مانیتوریگ داشته باشند، قرار دارند. اگر جایی مشکل تعرفه باشد سیستم آلارم می‌دهد و متوجه مشکل در حوزه می‌شویم.

طالبی در رابطه با اقدامات صورت گرفته جهت امنیت انتخابات خاطرنشان کرد: ستاد امنیت کشور در وزارت کشور و هیئت‌های بازرسی کل کشور همگی با اقداماتشان منجر می‌شوند انتخابات در امنیت کامل برگزار شود. وظایف بازرسان مشخص شده و دستگاه‌های متولی آمادگی خود را اعلام کردند و ان‌شاءالله امسال امن‌ترین انتخابات را تجربه خواهیم کرد.

وی در پایان تاکید کرد: اگر مردم گزارش تخلفی دارند می‌توانند به بازرسان مستقر در ستادها آن‌ها را اطلاع‌رسانی کنند./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

کدخدایی: معترضین نتیجه انتخابات را پذیرفتند!

کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان اظهار کرد: در حوزه انتخابیه زاهدان نتایج حاصله از بازرسی ...

تایید صحت انتخابات مجلس در ۵۰ حوزه انتخابیه دیگر

کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد صحت انتخابات در ۵۰ حوزه انتخابیه دیگر مجلس شورا...

دلیل اصلی کاهش مشارکت مردم در انتخابات افشا شد!

حجت‌الاسلام شبستری عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه نحوه عملکرد دولت در برآورده کر...

نماینده منتخب تهران دوتابعیتی بودن خود را تکذیب کرد

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم به شائبه ها در مورد دوتابعیتی بودنش واکنش نشان داد و ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news