اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 فروردین 1399
30 بهمن 1398 30 بهمن 1398
18:31 18:31

ایران قهرمان مسابقات کشتی فرنگی آسیا شد

تیم ملی کشتی فرنگی ایران با 5 طلا، یک نقره و 3 برنز قهرمانی قاره کهن را به دست آورد و از عنوان سال گذشته خود به خوبی دفاع کرد.

به گزارش سلام نو، تیم ملی کشتی فرنگی ایران که از روز گذشته کار خود را در رقابت های قهرمانی آسیا به میزبانی دهلی نو آغاز کرد؛ امروز هم به نمایش درخشان خود در قاره کهن تداوم بخشید.


محمد بنا که تیمش را اکثر بر اساس نفرات برتر جام تختی راهی مسابقات آسیایی کرده بود، خوب می داند ماموریت اصلی او رقم زدن اتفاقات مثبت برای کشتی فرنگی ایران در المپیک است، اما از پیش رو برداشتن رقبای آسیایی یکی پس از دیگری توسط شاگردان بنا همه را امیدوار کرد.

دیروز با 2 طلایی که پویا ناصرپور و امین میرزازاده در سبک و سنگین وزن کسب کردند و مدال نقره پژمان پشتام در 77 کیلوگرم و برنز میثم دلخانی در 63 کیلوگرم ایران در صدر جدول امتیازی مسابقات ایستاد. البته انصراف عجیب بهروز هدایت از ادامه مسابقه در مرحله نیمه نهایی حواشی زیادی به وجود آورد و برخی موفقیت ها را هم زیر سایه خود قرار داد.


شاگردان بنا در 5 وزن دوم هم مثل روز نخست همگی تا نیمه نهایی پیش رفتند. مهدی محسن نژاد در 60 کیلوگرم، حسین اسدی در 67 کیلوگرم، امین کاویانی نژاد در 72 کیلوگرم، مهدی ابراهیمی در 82 کیلوگرم و هادی ساروی در 97 کیلوگرم نفراتی بودند که تا پای فینال پیش آمدند، اما ازمیان این 5 نفر محسن نژاد و اسدی که از تجربه کمتری هم برخوردار بودند، با شکست در نیمه نهایی به دیدار رده بندی رفتند.


با اینکه قهرمانی ایران بالاتر از قزاقستان، ازبکستان و هند میزبانی قبل از مسابقات نهایی عصر امروز قطعی شده بود، فرنگی کاران با تمام توان و برای صید خوش رنگ ترین مدال ها روی تشک رفتند.


در نهایت در روز دوم هم محسن نژاد به مدال برنز، حسین اسدی به مدال برنز، کاویانی نژاد به مدال طلا، مهدی ابراهیمی به مدال طلا و هادی ساروی به مدال طلا دست پیدا کردند تا به جز وزنی که بهروز هدایت به شکل عجیبی دیسکالیفه شد؛ بقیه نفرات با دست پر به تهران بازگردند.


بدین ترتیب تیم ملی کشتی فرنگی ایران با 5 طلا، یک نقره و 3 برنز قهرمانی قاره کهن را به دست آورد و از عنوان سال گذشته خود به خوبی دفاع کرد.


حالا محمد بنا و شاگردان بنا تقریبا بدون استراحت باید به فکر کسب 3 سهمیه باقی مانده المپیک 2020 باشند؛ اتفاقی که باید امیدوار بود در اولین ماههای سال 99 رخ دهد. پس از آن هم دیگر همه اتفاقات در کشتی معطوف به میدان بزرگ المپیک خواهد بود./ورزش سه

اخبار مرتبط

icon news

اعلام ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی

حسن رنگرز ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی در رقابت های قهرمانی آسیا در هند را اعلام کرد.

بنا: امکانات و شرایط ما در حد المپیک نیست، نباید توقع بی‌جا داشت

محمد بنا در پاسخ به توقع وزیر ورزش درباره کسب چهار مدال در المپیک از سوی کشتی ایران گ...

قهرمانی جوانان کشتی‌گیر ایرانی در استونی

جوانان ایران باز هم افتخار آفرینی کردند وتیم کشتی کشورمان به عنوان نایب قهرمانی رقابت...

پلنگ جویبار بی‌خیال گرجستان شد

رضا یزدانی که بالاخره بعد از چند سال با سرمربی‌گری غلام محمدی به تیم ملی کشتی برگشت د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news