اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 14 فروردین 1399
01 اسفند 1398 01 اسفند 1398
09:11 09:11

جلسه اضطراری درباره کرونا در چهارمحال‌وبختیاری برگزار شد

با حضور رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری جلسه اضطراری کمیته بهداشت کارگروه سلامت با محوریت ویروس کرونا  و میزان آمادگی مراکز درمانی برگزار شد.

تشکیل جلسه اضطراری کارگروه سلامت با محوریت کرونا در چهارمحال‌وبختیاری

به گزارش سلام نو، سید راشد جزایری شامگاه گذشته یکم اسفندماه در جلسه اضطراری کمیته بهداشت کارگروه سلامت در بلایا و بحران با محوریت ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری با اشاره به تأئید ابتلای ۲ نفر از هموطنان به ویروس کرونا در کشور، اظهار کرد: این جلسه به‌منظور بررسی میزان آمادگی مراکز خدمات جامع سلامت و بیمارستان‌های استان تشکیل شده است.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: تاریخچه و اپیدمی ویروس کرونا، شباهت‌های آن به سایر بیماری‌های حاد تنفسی و اقدامات صورت گرفته برای کنترل این بیماری در سطح جهانی و ملی باید با اطلاع‌رسانی صحیح برای اعضای کارگروه سلامت مطرح شود، دستگاه‌های مرتبط باید با همکاری بین بخشی آمادگی لازم را داشته باشند.

وی تأکید کرد: رعایت بهداشت فردی، شست و شوی صحیح دست‌ها، خودداری از دست دادن و دیده بوسی با افراد مبتلا به بیماری تنفسی، عدم حضور در اماکن تجمعی در صورت ابتلا شدن به بیماری حاد تنفسی از نکات بسیار مهم در پیشگیری از ویروس کرونا است.

جزایری یادآور شد: در آینده جلسات هماهنگی با حضور مقامات ارشد چهارمحال و بختیاری، مدیران دستگاه‌های اجرایی و عضو ستاد بحران تشکیل و تمهیدات لازم برای مقابله با بحران انجام می‌شود.

همچنین علی درخشان روابط‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در این جلسه اظهار کرد: نکات بهداشتی و اخبار حوزه سلامت به ویژه توصیه‌های آموزشی با رویکرد پیشگیری از  ویروس کرونا و کنترل آن به طور منظم از طریق زیر نویس در برنامه‌های پر مخاطب صدا و سیمای مرکز استان، جراید و رسانه‌ها منعکس و با بکارگیری ظرفیت شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی نکات لازم در اختیار تمامی اقشار قرار می‌گیرد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

چرا کرونا ساخته آمریکا یا چین نیست؟

روزنامه «القدس العربی» در یادداشتی به قلم محمد عایش، به بررسی فرضیه ساختگی بودن ویروس...

بهترین فرصت تاریخی برای آمریکایی‌ها بود که از مسیر غلط شان برگردند/خوشبختانه روند شیوع ویروس کرونا در تمام استانها نزولی است

حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان کرد: خوشبختانه در این بیماری و ویرو...

خبر خوش روحانی درباره کرونا در روز طبیعت+فیلم

رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان کرد: خوشبختانه درباره ویروس کرونا، ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news