اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 13 فروردین 1399
01 اسفند 1398 01 اسفند 1398
10:10 10:10

آمادگی فرانسه و آلمان برای همکاری در پروژه برق لبنان

دولت لبنان اعلام کرد سفیران فرانسه و آلمان اعلام کردند شرکت‌های کشورشان آمادگی برای وارد شدن در مناقصه پروژه ساخت نیروگاه های برق و بهبود شبکه توزیع برق را دارند.

فرانسه و آلمان برای همکاری در پروژه برق لبنان اعلام آمادگی کردند

به گزارش سلام نو، طرف‌های رسمی در دولت لبنان موافقت اولیه دولت‌های فرانسه و آلمان برای همکاری در پروژه‌های ساخت نیروگاه های برق در لبنان را دریافت کردند.

روزنامه «الاخبار» چاپ بیروت امروز (پنجشنبه) نوشت: سفیران فرانسه و آلمان در دیدار با «حسان دیاب» نخست وزیر لبنان اعلان کردند که شرکت‌های کشورشان آمادگی برای وارد شدن در مناقصه پروژه ساخت نیروگاه های برق و نیز همکاری با شرکت تولید برق لبنان برای بهبود شبکه توزیع برق را دارند.

این روزنامه افزود: دولت لبنان بزودی قرارداد مناقصه ساخت نیروگاه های برق آماده می‌کند و به این دلیل از نمایندگان کشورهای یاد شده برای شرکت در مناقصه دعوت کرده است و به تازگی نماینده شرکت زیمنس آلمان به لبنان آمده و با وزیر انرژی این کشور دیدار کرده است.

الاخبار نوشت: در روزهای آینده نمایندگانی از ائتلاف شرکت‌های آمریکایی - فرانسوی از جمله شرکت ژنرال الکتریک برای بررسی همین مساله به لبنان می آیند.

این روزنامه اضافه کرد: موضع و اعلام آمادگی آلمان و فرانسه برای همکاری با دولت لبنان با موضع آمریکا که قبول نمی‌کند در غیر چارچوب صندوق بین‌المللی پول یا بانک جهانی با لبنان همکاری کند، متفاوت است.

رییس مجلس شورای اسلامی ایران نیز در سفر دوشنبه گذشته به بیروت و در دیدار با نخست وزیر لبنان آمادگی کشورمان را برای همکاری و کمک به این کشور در عرصه‌های اقتصادی به ویژه برق و انرژی اعلان کرد.

علی لاریجانی گفت: لبنان اکنون بحران سوخت و مشکل قطعی برق و ایران فناوری تولید نیروی برق دارد و دولت لبنان می‌تواند برای رفع بحران و راحتی مردمش از این فناوری (تکنولوژی) استفاده کند.

قشرهای گوناگون مردم لبنان از ۲۵ مهر ماه ۹۸  تاکنون در اعتراض به فساد، گرانی، تورم ، بحران سوخت و قطعی برق، بارها در شهرهای مختلف این کشور، تجمع تحصن و تظاهرات کرده اند.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

وزیر امور مالی آلمان خودکشی کرد

 «توماس شافر»، وزیر امور مالی ایالت هسه آلمان خودکشی کرد.

مرکل قرنطینه شد

 سخنگوی دولت فدرال آلمان خبر از قرنطینه آنگلا مرکل صدراعظم این کشور در خانه داد.

در این کشور اجتماع بیش از ۲ نفر ممنوع است!

به منظور جلوگیری از شیوع بحران کرونا مقام‌های آلمان اجتماع بیش از دو نفر خارج از منزل...

فرانسه انگلیس را تهدید کرد

روزنامه «لیبراسیون» فرانسه نوشت بوریس جانسون وقتی با تهدید ماکرون مبنی بر بستن مرزها ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news