اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 17 فروردین 1399
01 اسفند 1398 01 اسفند 1398
13:00 13:00

نمایندگان دچار لغزش شدند

عباس سلیمی نمین بیان کرد آنچه برای مردم ملموس است آن است که برخی از نمایندگان لغزش پیدا کرده‌اند.

سلیمی‌نمین:برخی نمایندگان دچار لغزش شدند/مشارکت فعال خواهد بود

به گزارش سلام نو، عباس سلیمی نمین درباره رفتار شناسی انتخاباتی مردم و تصمیم گیری آنها در لحظات آخر اظهار داشت: این طبیعی است و موضوع غیر معمولی نیست به هر صورت رای‌دهندگان تا آخرین لحظه فکر کنند  و تصمیم‌گیری‌شان را به آخرین دقایق موکول کنند این امری کاملا قابل پذیرش است.

عباس سلیمی نمین، فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با خبرآنلاین با تاکید براینکه مشارکت در انتخابات پیش رو را فعال و بالا ارزیابی می کند، درباره تاثیر حوادث یک سال اخیر و مشخصا برخی ردصلاحیت ها بر موضوع مشارکت انتخاباتی گفت:فکر نمی‌کنم این قضیه خیلی بر مشارکت انتخابات تاثیر داشته باشد. بعضی از تاکتیک‌های تبلیغاتی تکراری است و خیلی مورد اعتنای جامعه قرار نخواهد گرفت.

برخی نمایندگان دچار لغزش شده اند

وی افزود: من تصورم این است که آنچه برای مردم ملموس است اینکه برخی از نمایندگان لغزش پیدا کرده‌اند و این برای اصحاب مطبوعات کاملا روشن است چه اصلاح‌طلب باشند و چه اصولگرا می‌دانند که برخی نمایندگان از مسیر خود خارج شده‌اند. متاسفانه احزاب به طور کلی می گویند این ردصلاحیت ها را قبول نداریم و نمی گویند مثلا چند مورد به درستی ردصلاحیت شده اند.

به نماینده مجلسی که فاسد شده نباید فرصتی دوباره داد

سلیمی نمین گفت: اگر این سیاسیون اعلام می‌کردند تعدادی از ردصلاحیت ها را قبول می‌کنیم و در مورد برخی دیگر نقد داریم قابل پذیرش بود اما وقتی تماما دفاع می‌کنند چطور فکر می‌کنید مردم تحت تاثیر این فضا قرار می‌گیرند؟ به نظرم خطاب به آنها باید گفت اگر شما مدافع حقوق جامعه باشید قطعا این حکم‌های کلی را نمی‌دهید. این حکم کلی بیانگر آن است که یک نگاه حزبی و دفاع از یک حزب و جریان خاص دارند نه دفاع از منافع جامعه چراکه اگر یک نماینده مجلسی که فاسد شده باشد دوباره به آن فرصت داده شود اوضاع پیچیده‌تر خواهد شد و آن فرد فاجعه‌آمیزتر عمل خواهد کرد. بنابراین در این قضیه باید مصداقی عمل کرد، مثلا بگوییم این مورد نمی‌تواند مشمول نظارت استصوابی قرار بگیرد و درخواست کنند که شورای نگهبان پرونده را از هیات نظارت بگیرد اما اینگونه عمل نمی‌شود و به همین علت خیلی مورد توجه مردم قرار نمی‌گیرد.

آراء خاکستری به قضاوت مردم از کاندیدا بستگی دارد

وی درباره تاثیرگذاری آرای خاکستری در نتیجه انتخابات و اینکه برخی پیش بینی می کنند اینبار کمتر به صحنه خواهند آمد، گفت: من با توجه به انتخابات‌های گذشته چنین برداشتی ندارم یعنی نوسانات وجود داشته است به عبارت دیگر حجم و اندازه آرای خاکستری  به قضاوت مردم از گزینه‌ها حاضر در انتخابات بستگی دارد

اصولگرایان قادر به جذب آرای خاکستری هستند

سلیمی نمین در پاسخ به این سوال که چقدر اصولگرایان با وعده‌های جوانگرایی و حضو زنان می‌توانند آرای خاکستری را جذب کنند، گفت:  به نظرم قابل توجه خواهد بود به ویژه الگوهای عملی که در لیست اصولگرایان وجود دارد و گزینه‌های قابل احترامی که در این لیست قرار دارند می‌تواند این ارا را جذب کند.

تصمیم گیری لحظه آخری مردم درباره کاندیداها امر معمولی است

وی درباره رفتار شناسی انتخاباتی مردم و تصمیم گیری آنها در لحظات آخر اظهار داشت: این طبیعی است و موضوع غیر معمولی نیست به هر صورت رای‌دهندگان تا آخرین لحظه فکر کنند  و تصمیم‌گیری‌شان را به آخرین دقایق موکول کنند این امری کاملا قابل پذیرش است و قطعا در این دوره امکان تکرار آن وجود دارد.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

نتایج اولیه یازدهمین دوره انتخابات مجلس+لیست

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی امشب به پایان رسید و حالا پس از گذشت چندین س...

نمی‌شود غفلت در ماجرای اعلام خبر علت سقوط بوئینگ را نادیده گرفت / نباید با هنرمندان درگیر شد

عباسی سلیمی نمین، روزنامه‌نگار اصول‌گرا و مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در گف...

فعال اصولگرا: احمدی‌نژاد طرفدار زیادی ندارد/ کسی به تندرو ها رای نمی دهد

به گفته یک فعال سیاسی اصولگرا، رئیس جمهور سابق تمام شده است و تفکرات او حامیان زیادی ...

حسن عباسی؛ مردی با حاشیه امن همیشگی

اگر اندکی دست به گوشی باشید حتما کلیپ‌های رنگارنگ حسن عباسی را دیده‌‌اید، کسی که برای...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news