اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 فروردین 1399
01 اسفند 1398 01 اسفند 1398
15:59 15:59

وجه نقد در انگلیس حذف می شود!

ریشی سوناک که اخیرا وزیر دارایی انگلیس شده است، گفت: این امکان وجود دارد که تا سال ۲۰۳۵ وجه نقد در تراکنش‌های این کشور حذف شود.

احتمال حذف وجه نقد در انگلیس!

وزیر دارایی انگلیس گفت ممکن است تا سال ۲۰۳۵ نظام وجه نقد در انگلیس از بین برود.

به گزارش سلام نو، به نقل از رویترز، ریشی سوناک که اخیرا به جای ساجد جاوید وزیر دارایی انگلیس شده است در سخنانی گفت که کاهش تمایل مردم این کشور به استفاده از وجه نقد کاملا محسوس است و این امکان وجود دارد که دیگر تا سال ۲۰۳۵ کسی از وجه نقد در تراکنش‌های خود استفاده نکند.

برای نخستین بار در سال ۲۰۱۷ میزان استفاده از پرداخت الکترونیکی در انگلیس از استفاده از وجه نقد پیشی گرفت و در مقایسه با سال ۲۰۱۷ تعداد دستگاه های خودپرداز ۱۳ درصد کاهش پیدا کرده است.

آن طور که وزیر دارایی انگلیس گفته، احتمالا استفاده از وجه نقد در این کشور تا سال ۲۰۳۰ به تنها ۳۰ درصد کل تراکنش‌ها خواهد رسید. اکنون سالمندان، افراد معلول و ساکنان مناطق روستایی بیشترین استفاده از وجه نقد را دارند. تخمین زده می شود حدود دو میلیون انگلیسی فاقد حساب های بانکی باشند.

ناتالی کین، مدیر موسسه " کش ریویو" گفت: انگلیس به سرعت در حال تبدیل شدن به یک جامعه بدون وجه نقد است و این مساله برای مصرف کنندگان و اقتصاد انگلیس تبعاتی خواهد داشت. بسیاری از مردم خصوصا جوان تر ها اقتصاد دیجیتالی را ترجیح می دهند اما ابتدا باید مطمئن شویم که همه مردم آماده زندگی در چنین فضایی هستند. به نظرم هنوز آن قدر از نظر زیرساخت ها آماده چنین چیزی نیستیم.

انگلیس به عنوان یکی از اصلی‌ترین قطب های بانکی در اروپا و جهان در حال سپری کردن دوران گذار از وجه نقد است اما برخی از مردم هنوز نتوانسته اند با بانکداری دیجیتالی به طور کامل مانوس شوند. یکی از سخنگویان وزارت خزانه داری در همین رابطه گفت: فناوری باعث تغییر زیادی در بانکداری شده است اما می‌دانیم هنوز خیلی‌ها وابسته به وجه نقد هستند. به همین دلیل هنوز ۱۱ هزار و ۵۰۰ شعبه در سراسر بریتانیا خدمات بانکی ارائه می کنند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

6 نفر در انگلیس برابر ۱۳ میلیون نفر ثروت دارند!

شش فرد ثروتمند در انگلیس ثروتی برابر با ثروت دو دهک پایین این کشور را دارند.

رشد اقتصاد انگلیس به کف 10 ساله رسید

تازه‌ ترین گزارش اداره آمار ملی انگلیس نشان می‌دهد که رونق اقتصادی این کشور در سه ماه...

خطر رکود اقتصادی در انگلیس

اداره آمار ملی انگلیس رشد اقتصادی این کشور را در سه ماهه سوم سال جاری ضعیف اعلام کرد ...

نرخ تورم ماهانه این کشور ۰.۱ درصد است!

نرخ تورم انگلیس در دوازده ماه منتهی به سپتامبر به سطح ۱.۷ درصد رسید  که کمترین تورم ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news