اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 14 فروردین 1399
02 اسفند 1398 02 اسفند 1398
12:23 12:23

علی مطهری: مجلس آینده با توجه به حذف گرایش‌های مختلف یک مجلس ایده‌آل نخواهد بود

مطهری همچنین در خصوص عملکرد مجلس دهم اظهار داشت: در بسیاری موارد مجلس قصد ورود به موضوعات و اصلاح امور داشت، اما پیام می‌آمد که ورود به این مسئله صلاح نیست، تقریباً در ۵۰ یا ۶۰ درصد موارد، عوامل بیرونی و خارج از مجلس در تصمیم‌گیری‌ها نقش آفرین بودند.

ردصلاحیت به دلیل اظهارنظر، خلاف آزادی بیان است/ در ۶۰ درصد تصمیم‌گیری‌های مجلس دهم، عوامل بیرونی نقش آفرین بودند

نماینده مردم تهران گفت: این مجلس برخلاف آنچه که مشهور است اصلاح‌طلب نبود و اکثریت در دست اصولگرایان بود اگر این مجلس اصلاح‌طلب بود، هیچگاه آقای لاریجانی رئیس نمی‌شد.

به گزارش سلام نو به نقل از ایلنا، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با حضور در حسینیه ارشاد رای خود را به صندوق انداخت.

وی در جمع خبرنگاران در خصوص رد صلاحیت خود گفت: به نظر من رد صلاحیت من عادلانه نبود، اگر کسی فساد اخلاقی یا فساد مالی محرز و اثبات شده داشته باشد، ردصلاحیت شدن او طبیعی است اما اینکه کسی را به خاطر اظهار نظر و بیان عقایدش رد صلاحیت کنند مخالف آزادی بیان و خلاف عدالت است.

وی ادامه داد: مردم ما امروز در انتخابات شرکت خواهند کرد و پیام این حضور و مشارکت آنان مقاومت و ایستادگی در برابر هجمه‌های ناجوانمردانه دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران است.

مطهری همچنین در خصوص عملکرد مجلس دهم اظهار داشت: در بسیاری موارد مجلس قصد ورود به موضوعات و اصلاح امور داشت، اما پیام می‌آمد که ورود به این مسئله صلاح نیست، تقریباً در ۵۰ یا ۶۰ درصد موارد، عوامل بیرونی و خارج از مجلس در تصمیم‌گیری‌ها نقش آفرین بودند.

وی در ادامه تصریح کرد: این مجلس برخلاف آنچه که مشهور است اصلاح‌طلب نبود و اکثریت در دست اصولگرایان بود اگر این مجلس اصلاح‌طلب بود، هیچگاه آقای لاریجانی رئیس نمی‌شد.

نماینده مردم تهران در ادامه ابراز داشت: علیرغم موانع موجود در همین مجلس هم درخصوص موارد مختلفی قصد ورود وجود داشت، اما اجازه ندادند برای مثال در خصوص قیمت بنزین اجازه تصمیم‌گیری به مجلس داده نشد و یا در خصوص حوادث آبان ماه مجلس قصد استیضاح وزیر کشور را داشت اما گفتند به صلاح نیست، بعد می‌گویند که مجلس ضعیف است و این اظهارنظر عادلانه نیست.

مطهری همچنین درباره مجلس آینده اظهار داشت: مجلس آینده با توجه به حذف گرایش‌های مختلف یک مجلس ایده‌آل نخواهد بود و پیش‌بینی می‌شود که برای حقوق شهروندی و آزادی بیان اهمیت لازم را قائل نشود، اما با این حال هنوز افراد خوش فکری در میان کاندیداها حضور دارند ان‌شاالله مردم در انتخابات شرکت کنند و آن ها را برگزینند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر حضور مردم در انتخابات برای دشمنان به ویژه اسرائیل و آمریکا پیام روشن و مشخصی دارد و این پیام مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌های آنان است.

اخبار مرتبط

icon news

علی مطهری: یک دست الهی مجلس را به تعطیلی کشاند

نایب‌ رئیس پیشین مجلس در توئیتی با اشاره به رد صلاحیت‌های گسترده نامزدهای نمایندگی مج...

علی مطهری حرف‌های بی‌پایه و اساس می‌زند!

مصباحی مقدم عضو هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت گفت: اصل ۱۱۰ قانون اساسی وظایف رهبری...

کدخدایی: معترضین نتیجه انتخابات را پذیرفتند!

کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان اظهار کرد: در حوزه انتخابیه زاهدان نتایج حاصله از بازرسی ...

مطهری: ایران به خاطر نیاز اقتصادی دست از حمایت ازمسلمانان هند برنمی دارد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در توئیتی گفت: کار ظریف در دفاع از مسلمانان ه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news