اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 12 فروردین 1399
02 اسفند 1398 02 اسفند 1398
16:21 16:21

سید فرید موسوی: اصلاحات به صندوق رای وابسته است

یک نماینده اصلاح طلب مجلس ضمن شرکت در انتخابات مجلس یازدهم بر اهمیت صندوق رای برای تحقق اصلاحات تاکید کرد.

مسیر اصلاحات از صندوق رای می‌گذرد

به گزارش سلام نو، سید فرید موسوی در خصوص عدم تصویب لایحه جامع انتخابات، گفت: متاسفانه ما در کشورمان از انباشت تجربیات گذشته استفاده نمی‌کنیم و خیلی دیر به این مسئله رسیدیم؛ در واقع دوستان از ابتدا که در مجلس حضور پیدا کردند زمان صرف شد تا با چالش‌ها و مشکلات آشنا شده و به سمت رفع و حل آن حرکت کنند. بنابراین ما قانون جامع انتخابات را خیلی دیر تصویب کردیم و این لایحه به شورای نگهبان رفت از نظر این شورا به اصلاحات نیاز داشت اما دیگر زمانی برای انجام آن اصلاحات نبود.

وی ادامه داد: من فکر می‌کنم که مجلس یازدهم از ابتدای شروع به‌کار باید به این مسئله بپردازد تا بتوانند در تصویب آن موفق باشد.

نماینده مردم تهران همچنین در خصوص برخی نظرات مبنی بر تنزل جایگاه مجلس یا عدم نقش‌آفرینی آن در مواقع حساس مانند گران شدن بنزین اظهار داشت:  مجلس در این مواقع سکوت نکرده است و چندین بار با گرانی بنزین مخالفت کرده و بعد از آن هم در حال تلاش است تا اقداماتی را در این خصوص صورت دهد، اینکه ما به این روند ها معترض باشیم اشکالی ندارد اما راه بیان اعتراض قهر کردن با صندوق رای نیست، از همین جهت من و سایر دوستان مجدداً در انتخابات حضور پیدا کردیم و حتی آن دسته از دوستان که رد صلاحیت شده‌اند معتقد هستند که راه اصلاح این روند‌های مورد اعتراض حضور پرقدرت در انتخابات و در مجلس است تا با استفاده از ابزارها و امکاناتی که در اختیار مجلس از طریق به تصویب قوانین و همچنین با بهره‌گیری از ابزارهای نظارتی مجلس در این ساختار اصلاح ایجاد کنیم.

وی افزود: شاید نتوانیم اقدام بزرگی را یک‌شبه انجام دهیم اما قطعاً اصلاح انجام می‌شود.

موسوی همچنین در خصوص عملکرد مجلس دهم تصریح کرد: یکی از دلایلی که چنین قضاوت‌هایی در خصوص عملکرد مجلس دهم صورت می گیرد به دلیل ترکیب داخلی مجلس است این مجلس در میان ادوار مختلف یک استثنا بود چرا که هیچ جناحی در آن اکثریت غالب را در اختیار نداشت و اعضای مجلس در قالب سه فراکسیون دسته بندی شدند که هیچکدام از آنها در اکثریت نبودند.

نماینده مردم تهران گفت: اصلاح طلبان انتخابات را تحریم نکرده‌اند بلکه به دلیل رد صلاحیت‌های گسترده امکان انتشار لیست سراسری در کل کشور از آنها گرفته شد،  ضمن اینکه با توجه به کاندیداهای تایید شده و ظرفیت های موجود تعدادی از احزاب اصلاح طلب اقدام به انتشار لیست کرده‌اند.

موسوی ادامه داد: ما معتقدیم که مسیر اصلاحات از صندوق رای می‌گذرد و صندوق رای را یکی از از دستاوردهای مهم و بزرگ انقلاب اسلامی می‌دانیم و همانطور که امروز در اخبار مخابره شد اکثریت دوستان اثرگذار در جریان اصلاح طلبی در انتخابات مشارکت کرده و حضور داشتند./ ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

کدخدایی: معترضین نتیجه انتخابات را پذیرفتند!

کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان اظهار کرد: در حوزه انتخابیه زاهدان نتایج حاصله از بازرسی ...

تایید صحت انتخابات مجلس در ۵۰ حوزه انتخابیه دیگر

کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد صحت انتخابات در ۵۰ حوزه انتخابیه دیگر مجلس شورا...

دلیل اصلی کاهش مشارکت مردم در انتخابات افشا شد!

حجت‌الاسلام شبستری عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه نحوه عملکرد دولت در برآورده کر...

نماینده منتخب تهران دوتابعیتی بودن خود را تکذیب کرد

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم به شائبه ها در مورد دوتابعیتی بودنش واکنش نشان داد و ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news