اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 فروردین 1399
03 اسفند 1398 03 اسفند 1398
12:40 12:40

دلار بعد از پیوستن ایران به لیست سیاه چقدر قیمت خورد؟

قیمت دلار بعد از ورود ایران به لیست سیاه اف‌ای‌تی‌اف افزایش یافت و به  ۱۴ هزار و ۴۸۰ تومان رسید.

قیمت دلار یک روز پس از ورود به لیست سیاه/ یورو در استانه کانال ۱۶ هزار تومان

سومین روز اسفند ماه روز مهمی برای بازار ارز ایران تلقی می‌شود.

به گزارش سلام نو، بازار ارز در حالی بازگشایی شد که ورود ایران به لیست سیاه اف‌ای‌تی‌اف فضا را برای افزایش نرخ دلار مستعد کرده بود. درست در اولین ساعات بازگشایی بازار، بازارساز نرخ دلار در صرافی‌های بانکی را ۱۴ هزار و ۴۸۰ تومان اعلام کرد که در فاصله یک ساعت این قیمت به ۱۴ هزار و ۵۳۰ تومان رسید.

به این ترتیب دلار سد مقاومتی پیشین را شکسته و با عبور از ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان،سد مقاومتی تازه‌ای را در بازار شکل داده است.افزایش ۳۲۰ تومان نرخ دلار در صرافی‌های بانکی، دلار در بازار آزاد را نیز تحت تاثیر قرار داده و قیمت این شاخص ارزی را به آستانه کانال ۱۵ هزار تومان رسانده است.

دلار

هر چند بخش عمده‌ای از فعالان بازار ارز افزایش نرخ دلار را ناشی از موضوع لیست سیاه اف‌ای‌تی‌اف می‌دانند اما برخی کارشناسان فرار رسیدن ایام پایانی سال را نیز در این رشد قیمت بی‌تاثیر نمی‌دانند.

طهماسب مظاهری ،رئیس کل اسبق بانک مرکزی نیز درباره دلایل گرانی ارز گفته است: در حال نزدیک شدن به آخر سال هستیم همچنین کسری بودجه‌ای که دولت طول سال داشته، منجر به افزایش نرخ برخی از کالاها شده است و باید به بانک مرکزی اجازه دهیم این نوسانات را با همین شیب ملایم کنترل کند.

همزمان با افزایش قیمت فروش دلار در صرافی‌های بانکی قیمت خرید دلار از مردم نیز با رشدی قابل توجه روبرو شد. صرافان بانکی هر دلار را به قیمت ۱۴ هزار و ۴۳۰ تومان خریداری می‌کنند.

بر اساس این گزارش نرخ هر یورو نیز در صرافی‌های بانکی به ۱۵ هزار و ۵۸۰ تومان رسید . نرخ خرید یورو از مردم ۱۵ هزار و ۴۸۰ تومان خریداری می کنند.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

روند کاهشی قیمت طلا و ارز ادامه دارد

قیمت طلا، سکه و ارز در بازار امروز نیز به مانند روزهای گذشته کاهش پیدا کرد.

شرط کنترل قیمت طلا و دلار در سال۹۹

حسن فروزان، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانى تهران گفت: رونق بورس، سرمایه سایر بازاره...

دلار در صرافی ها ارزان شد/ قیمت یورو به 17 هزار تومان رسید

قیمت دلار امروز در صرافی های بانکی با کاهش 100 تومانی به ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان رسید و ه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news