اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 11 فروردین 1399
04 اسفند 1398 04 اسفند 1398
12:30 12:30

روسیه: مسکو سوریه را رها نمی‌کند

سفیر روسیه در دمشق اعلام کرد سفر پوتین به دمشق نشان داد مسکو هیچ‌گاه از حمایت از ملت سوریه در نبرد آنها علیه تروریسم دست نخواهد کشید.

سفیر روسیه: سفر پوتین به دمشق نشان داد که مسکو سوریه را رها نمی‌کند

به گزارش سلام نو، الکساندر یفیموف در سخنانی ضمن تبریک پیروزی‌های جدید ارتش سوریه در مقابل عناصر شورشی و تروریستی، سفر اخیر رئیس جمهوری کشورش به دمشق را "تاریخی" خواند.

الکساندر یفیموف، سفیر روسیه در دمشق در گفت‌وگو با روزنامه سوری الوطن پیروزی‌های جدید و مهم ارتش سوریه که با پشتیبانی هوایی روسیه و مشاوران نظامی روس محقق شد را تبریک گفت.

این مقام روس ازسرگیری عملیات نظامی سوریه در ادلب و حلب را حق دولت این کشور دانست که از طریق آن به وظیفه قانونی و شرعی خود برای مقابله بی‌وقفه با تروریسم ادامه می‌دهد.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به سفر اخیر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری کشورش به دمشق، این سفر را "تاریخی" خواند و تأکید کرد: سفر پوتین به دمشق نشان داد که مسکو هیچ‌گاه از رویکرد اصولی خود برای حمایت از ملت سوریه در نبرد آنها علیه تروریسم دست نخواهد کشید.

یفیموف در ادامه بر پایبندی به سازوکار آستانه و جلوگیری از تحقق اهداف طرف‌های متضرر از این روند تأکید کرد.

سفیر روسیه در دمشق در ادامه با اشاره به حضور آمریکا در شمال سوریه، افزود: حضور خارجی و به ویژه آمریکا در منطقه شرق فرات که حاکمیت سوریه را نقض کرده و در تعارض با قوانین و اصول بین‌المللی است، مانع از دستیابی به نتایج مثبت در هر گفت‌وگویی میان دولت مرکزی سوریه و کردها می‌شود. آمریکا از طریق سیاست‌های خود درصدد تشویق آرزوهای جدایی‌طلبانه برخی طرف‌هاست و برای تحقق اهداف ژئوپلتیکی و حتی اقتصادی خود توسط ساکنان محلی تلاش می‌کند.

وی خاطرنشان کرد که تنها راه حل کانتون الجزیره سوریه، خروج کامل نیروهای خارجی است که به شکل غیرقانونی در این منطقه حضور دارند.

یفیموف ادامه داد: نیروهای متخاصمی که موفق به شکست سوریه در میدان نبرد نشده‌اند، دست از طرح‌هایشان برنداشته و به دنبال یافتن راه جدیدی برای حمله به دمشق هستند؛ یکی از این راه‌ها پرونده شیمیایی و دستکاری‌های انجام شده در آن و همچنین تحریکات طرف‌های شناخته شده است که با چنین استدلال و توجیهاتی سعی در مداخله مجدد در امور داخلی سوریه دارند.

این مقام روس درباره روابط تجاری و اقتصادی میان مسکو و دمشق نیز تأکید کرد: علی‌رغم تمامی فشارها و تحریم‌های اعمال شده بر روسیه و سوریه اما این روابط با موفقیت در جریان است. هدف از روابط اقتصادی میان مسکو و دمشق بازگشت به شاخص‌های تجاری و اقتصادی پیش از آغاز جنگ در کنار تحقق رشد کمی و کیفی طبق منافع دو کشور است.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

حمله گسترده سوریه دهها تروریست را به هلاکت رساند

ارتش سوریه با حمله موشکی به مواضع تروریستها دهها تروریست را به هلاکت رساند.

ترکیه: ۱۴ هواپیمای سوریه را سرنگون کردیم

وزارت دفاع ترکیه در بیانیه ای از سرنگونی 14 هواپیماهای ارتش سوریه خبر داد.

ارتش سوریه کنترل شهر سراقب را به دست گفت

ارتش سوریه مجددا  پس از درگیری‌هایی با گروه تروریستی جبهه النصره کنترل شهر سراقب را د...

حمله هوایی ترکیه به برخی مراکز فرماندهی ارتش سوریه

ارتش ترکیه برخی مراکز فرماندهی ارتش سوریه را هدف حملات هوایی و توپخانه‌ای قرار داد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news