اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 فروردین 1399
04 اسفند 1398 04 اسفند 1398
20:09 20:09

3 تفکر اشتباه در مورد روغن نارگیل

روغن نارگیل علاوه بر فواید بسیاری که برای پوست و بدن دارد اگر در موارد نادرست مصرف شود ممکن است باعث بروز عوارض جدی برای فرد شود.

انواع روغن نارگیل ومضرات آن

واقعا غیر منتظره است، اما روغن نارگیل عوارض جانبی هم دارد و باید از مصرف زیاد آن خودداری کرد. عوارض ناشی از آن گاهی می تواند بسیار خطرناک باشد به همین دلیل شناخت و مصرف صحیح آن کاملا حیاتی و ضروری است.

روغن نارگیل در مارکت ها به دو شکل طبیعی و تجاری یافت می شود و قابل دسترس است. روغن نارگیل دست نخورده و بکر، خالص ترین شکل روغن است و پردازش و فرآوری نشده می باشد و به همین جهت دارای خواص و مزایای بیشتری است و عوارض جانبی کمتری دارد.

اما روغن های نارگیل تجاری که پردازش شده، عوارض جانبی خاصی دارد که چند مورد از آن ها افزایش وزن و افزایش سطح کلسترول بد است. با این وجود در مورد مصرف روغن نارگیل تفکرات اشتباهی وجود دارد که در زیر به 3 مورد از آنها اشاره شده است:

1. باکتری ها و ویروس ها را می کشد

ادعای مطرح شده در مورد روغن نارگیل این است که می تواند ویروس ها، قارچ ها و باکتری ها را در بدن از بین ببرد. به نظر می رسد این امر بر اساس این واقعیت باشد که این روغن حاوی اسید لوریک است که می تواند مونولورین تولید کند. در حقیقت، مطالعات فقط مونولاورین را برای محافظت در برابر باکتری های استافیلوکوکوس اورئوس (عفونتهای استاف) در موش ها آزمایش کرده اند و نتوانسته اند، در آزمایشات انسانی آن را به اثبات برسانند.

برخی عفونت ها وجود دارند که ممکن است، مونولاورین به مبارزه با آن ها کمک کند، اما این فقط گمانه زنی ها است، زیرا هیچ مدرکی مبنی برتولید مونولاورین در بدن از طریق روغن نارگیل وجود ندارد.

با این وجود شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه نسخه تولیدی مونولاورین (گلیسرول مونولورات) که در روغن نارگیل یافت می شود، اغلب برای امولسیون و تأمین خواص مرطوب کنندگی در محصولات آرایشی استفاده می شود. بنابراین، با اطمینان می توانید بگویید که روغن نارگیل به عنوان یک مرطوب کننده یا پاک کننده آرایش برای پوست مفید است.

2. برای موهای سالم مناسب نیست

مطالعات متعددی که در ژورنال علوم زیبایی منتشر شد، گزارش داده اند که روغن نارگیلی که میان مو ماساژ داده می شود بهتر از سایر روغن های معدنی در ریشه مو نفوذ می کند و هیچ عارضه جانبی شناخته شده ای برای استفاده از روغن نارگیل به این روش وجود ندارد، بنابراین می توانید بدون نگرانی از آن برای موهای سالم استفاده کنید.

3. سفید کردن دندان ها

این ادعا همچنین از این باور ناشی می شود که روغن نارگیل باکتری ها را از بین می برد.

بسیاری ادعا می کنند که مالیدن و نگه داشتن روغن نارگیل در دهان برای حدود 30 دقیقه سموم را بیرون می کشد. اما این یک ادعای نادرست است، زیرا این کار باعث  تهوع و سردرد می شود.

اخبار مرتبط

icon news

از مزایای شگفت انگیز روغن نارگیل چه می دانید؟

آیا قبلاً از این محصول معجزه گر استفاده کرده اید؟  کارشناسان و متخصصان تغذیه توصیه می...

حقایق باورنکردنی روغن نارگیل

نارگیل یک عنصر با ارزش و محبوب است که قرن هاست به ویژه در کشورهای گرمسیری از آن استفا...

روغن نارگیل چه فوایدی برای پوست دارد؟

روغن نارگیل کاملاً طبیعی است، آرامش دهنده چهره است و پوست را نرم می کند. جای تعجب نیس...

کاربردهای خوراکی روغن نارگیل

 روغن نارگیل از کاربردهای زیادی برخوردار است به گونه ای که بسیاری از افراد آن را برای...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news