اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 فروردین 1399
05 اسفند 1398 05 اسفند 1398
10:12 10:12

این مناطق کشور بارانی می شود

کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی، از بارش باران تهران و اکثر مناطق کشور خبر داد.

کدام مناطق کشور بارانی می‌شود؟

به گزارش سلام نو، کارشناس سازمان هواشناسی از کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور خبر داد و گفت: برای تهران و اکثر مناطق کشور بارش باران پیش بینی می‌شود.

کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به شرایط جوی کشور طی روزهای آینده، گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی امروز دوشنبه با ورود سامانه بارشی از غرب و جنوب غرب کشور ابتدا در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش برف و باران و در جنوب غرب بارش باران آغاز می‌شود و به تدریج به مناطق مرکزی و دامنه‌های البرز کشیده خواهد شد.
رفیعی ادامه داد: امروز دوشنبه ۵ اسفندماه سامانه بارشی جدیدی از غرب و جنوب غرب وارد کشور شد که ابتدا این مناطق و سپس بخش‌های دیگر کشور را در بر خواهد گرفت و موجب بارش برف و باران در نقاط مخلتف می‌شود.
وی ادامه داد: سه شنبه با تقویت این سامانه بخش‌های زاگرس مرکزی، غرب و جنوب غرب، مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق را فرا می‌گیرد و چهارشنبه بارش علاوه بر این مناطق بخش‌هایی از جنوب کشور را نیز در بر خواهد گرفت.
رفیعی با بیان اینکه پنجشنبه بارش در شمال شرق و شرق کشور ادامه دارد و به تدریج سامانه بارشی از شمال شرق کشور خارج خواهد شد، گفت: جمعه جو نسبتا پایدار در کشور حاکم می‌شود.
وی ادامه داد: روز دوشنبه بر روی زاگرس مرکزی، سه شنبه تا بعد از ظهر چهارشنبه در دامنه‌های زاگرس مرکزی دامنه‌های جنوبی البرز و غرب کشور و از چهارشنبه در شمال شرق بارش شدید پیش‌بینی می‌شود.
این کارشناس سازمان هواشناسی گفت: همچنین از بعدازظهر سه شنبه با توجه به جریانات شمالی دمای هوا در نوار شمالی کشور به طور محسوسی کاهش یافته و با افزایش سرعت وزش باد در دریای خزر این دریا مواج خواهد شد، خلیج فارس نیز از اواخر دوشنبه تا چهارشنبه مواج است.
وی افزود: همچنین سه شنبه در شمال غرب و جنوب غرب و چهارشنبه در شرق و جنوب شرق و جنوب وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در مناطق جنوبی و شرقی با گرد و غبار همراه خواهد بود.
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز تهران کمی ابری به تدریج با افزایش ابر، در بعدازظهر بارش پراکنده و شب ابری در بعضی ساعات بارش باران خواهد داشت.
وی ادامه داد: کمینه دمای امروز صبح تهران ۱۱ بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به ۱۸ درجه بالای صفر می‌رسد.
رفیعی گفت: بجنورد و شهرکرد با دمای ۱ درجه زیر صفر، زنجان صفر، اهواز و بوشهر ۲۷ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
/میزان

اخبار مرتبط

icon news

در این استان ها بارش باران ادامه دارد

امین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی، از ادامه بارش باران در کشور تا روز شنبه خبر داد ...

تهران سرد می شود/بارش ها تا کی ادامه دارد؟

امیرحسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی، از کاهش دمای هوا در پایتخت تا 12 درجه خبر دا...

برخی جاده های کشور برفی شد!

مرکز مدیریت راه‌های کشور در گزارشی اعلام کرد که در برخی جاده‌های استان‌های آذربایجان ...

هشدار هواشناسی درباره وزش باد شدید در این استان ها

کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی از وزش باد شدید در تهران و 7 استان دیگر خبر داد و ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news