اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 17 فروردین 1399
05 اسفند 1398 05 اسفند 1398
10:55 10:55

آمار فوتی‌های کرونا در ایران بالا رفت!/ وزارت بهداشت تعداد مبتلایان را اعلام کرد/ گرمای هوا ویروس کرونا را از بین می‌برد

اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس به ارائه توضیحاتی از جلسه غیرعلنی با حضور وزیر بهداشت و روند بررسی بودجه پرداخت و آماری از قربانیان کرونا تا امروز ارائه داد. 

در آینده‌ای نزدیک و شروع گرمای هوا شاهد از بین رفتن ویروس کرونا خواهیم بود/ تاکنون ۱۲ نفر فوت شدند

به گزارش سلام نو، اسدالله عباسی در حاشیه نشست علنی امروز (دوشنبه، ۵ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی درباره جزئیات جلسه غیرعلنی امروز مجلس با حضور وزیر بهداشت، گفت: تقریبا ۴۷ مورد در سراسر کشور مبتلا به ویروس کرونا تشخیص داده شدند که متاسفانه منجر به فوت ۱۲ نفر شده است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه در قم به تمامی خانواده ها پک بهداشتی شامل ماسک و مواد ضدعفونی کننده عرضه شده است، تاکید کرد: طبق اعلام وزیر بهداشت بیشتر ناقلان ویروس افرادی بودند که از پاکستان و افغانستان و چین وارد کشور شده و برخی از آن ها از مبادی غیرقانونی وارد کشور شده بودند.

عباسی با بیان اینکه طبق اعلام وزیر بهداشت نگرانی در خصوص کمبود تجهیزات و امکانات پزشکی وجود ندارد، ادامه داد: توصیه وزیر بهداشت این بود که با توجه به نبود راه درمان و نداشتن واکسن برای درمان ویروس کرونا بهترین راه پیشگیری است که در این زمینه شهروندان بهتر است از ماسک و مواد ضدعفونی کننده استفاده کرده و از دست دادن و روبوسی خودداری کنند تا در آینده‌ای نزدیک و شروع گرمای هوا شاهد از بین رفتن ویروس باشیم.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس درباره تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، گفت: در این زمینه متعاقبا براساس شرایط موجود در کشور و از طریق رسانه های رسمی اطلاع رسانی خواهد شد البته مردم توجه داشته باشند که از حضور در تجمعات ورزشی و اردوها خودداری کنند تا با مشکل حادی روبه رو نباشیم.

وی با بیان اینکه بررسی ها در زمینه شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا در مناطق مختلف کشور همچنان ادامه دارد، تاکید کرد: مبادی ورودی کشور و پروازها در حال بررسی و کنترل دقیق است و در این زمینه هیچ نگرانی وجود ندارد.

عباسی درباره روند بررسی جلسه رأی اعتماد وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی، افزود: تا یک هفته فرصت وجود دارد که صلاحیت وزیر پیشنهادی در فراکسیون ها و کمیسیون ها مورد بررسی قرار گیرد و به احتمال زیاد دوشنبه یا سه شنبه هفته آینده جلسه رأی اعتماد دکتر خاوازی برگزار خواهد شد.

وی درباره روند بررسی لایحه بودجه ۹۹، گفت: همانطور که هم اکنون در جریان است بعد از صحبت های سخنگوی کمیسیون تلفیق و نماینده دولت، ۵ نفر از مخالفان و موافقان به طرح دیدگاه های خود خواهند پرداخت و بعد از آن کلیات بودجه رأی گیری خواهد شد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس از بررسی بودجه در ۳ شیفت کاری صحن علنی مجلس خبر داد.

عباسی درباره رعایت بهداشت در اماکن متبرکه و راه های مقابله با ویروس کرونا در این مراکز، گفت: طبق اعلام وزیر بهداشت تست برخی افراد حاضر در حرم ها از اتباع افغانستان و پاکستان مثبت تشخیص داده شده که براین اساس ضرورت دارد مردم در دست زدن و بوسیدن ضریح ها و اقداماتی از این دست خودداری کنند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس درباره تمهیدات در نظر گرفته شده در مجلس شورای اسلامی برای مقابله با ویروس کرونا، گفت: در مجلس دفتر مراجعات مردمی از پذیرش مردم خودداری خواهد کرد، در خصوص داخل مجلس هم تمهیداتی فراهم شده تا بتوانند به کار خود ادامه دهند زیرا هرچه سریع تر باید بودجه سال ۹۹ به تصویب برسد.

وی با بیان اینکه ان شاءالله بودجه سال ۹۹ را با دقت و سرعت به تصویب خواهیم رساند، ادامه داد: اینگونه نیست که در مجلس به دلیل شرایط موجود با سرعت اما دقت کم بودجه را بررسی کنیم، نمایندگان طبق روال سال های گذشته با دقت و سرعت بررسی و تصویب بودجه را در دستورکار خواهند داشت.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با توصیه به نمایندگان، گفت: بهتر است همکاران از پیشنهادهای تکراری خودداری کنند تا ظرف ۲ الی ۳ هفته آینده بودجه را تصویب و ابلاغ کنیم.

/ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

توضیحات رئیس پلیس راهور درباره لغو طرح کاهش آلودگی هوا

سردار محمد رضا مهماندار توضیحاتی درباره  عدم اجرای طرح کاهش آلودگی هوا در هفته جاری ب...

شفاف سازی درباره ارتباط بین کرونا و آخرالزمان!

آیت الله فاضل لنکرانی رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)توضیحاتی درباره مسائل و اتفاقات پیش...

بررسی طرح خودکفایی استان‌ها در تولید کالاهای اساسی

در ششمین جلسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی،طرح خودکفایی استان ها...

فردا اولین جلسه تلکنفرانس مجلس برگزار می شود

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد که اولین جلسه تلکنفرانس تلویزیونی مجلس برگزار می شود...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news