اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 13 فروردین 1399
05 اسفند 1398 05 اسفند 1398
19:50 19:50

راه مقابله با کرونا از نظر وزیر کشور

وزیر کشور در مورد چگونگی مقابله با ویروس مرگبار کرونا توضیحاتی را ارائه داد.

وزیر کشور: با اتحاد، انسجام و همیاری بر کرونا ویروس غلبه می‌کنیم

به گزارش سلام نو، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر دوشنبه پس از جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران گفت: امروز موضوع بحث این جلسه کرونا و آثار اقتصادی آن در کشور بود.

وی ادامه داد: به هر حال وظیفه دولت و دستگاه‌های اجرایی این است که در هر شرایطی از تامین، تولید، توزیع و قیمت‌های کالاها  اطمینان پیدا کنیم و هیچ امری نباید موجب بر هم زدن این امور شود.

وزیر کشور خاطر نشان کرد: دستگاه‌های اجرایی متولی در این جلسه حاضر بودند و واحدهای تولیدی و توزیعی اطمینان دادند که در روند خدمات رسانی و قیمت‌ها مشکلی ایجاد نخواهد شد.

وی با بیان اینکه هر جا احساس شود که لازم به توزیع  و یا تامین جدید کالا باشد آمادگی لازم در تمامی دستگاههای متولی و مسوول وجود دارد، گفت: خواهش من از همه مردم این است که این مساله یک مساله عمومی شده است، بنابراین بدون حضور آنها و تلاش‌ها و همدلی با مسئولان کنترلش مشکل خواهد بود.

رحمانی فضلی تصریح کرد: همه مسئولان در حوزه‌های مختلف به ویژه وزارت بهداشت به عنوان متولی اصلی این موضوع دستورالعمل‌های لازم را صادر کردند و اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: در دولت این مساله وقتی مطرح شد رییس جمهوری همه دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها را مسئول کرد که در خدمت وزارت بهداشت باشند و همه خدمات پشتیبانی و اقدامات لازم را حتماً به صورت مستمر در اختیار وزارت بهداشت قرار دهند.

وزیر کشور با اشاره به فعالیت های گسترده شبکه‌ها و رسانه‌های خارجی و معاند که مانند هر موضوع دیگری مساله کرونا را دستاویز قرار می‌دهند تا در داخل نا کارآمدی و اختلاف و سردرگمی را به نمایش بگذارند، تصریح کرد: رسانه های خارج از کشور با تولید برخی از برنامه‌های کذب به دنبال اهداف خاص هستند. همین مکاتبات و نامه‌هایی که این چند روز در رسانه‌ها منتشر شد که دو مورد مربوط به وزارت کشور و چند مورد مربوط به وزارت بهداشت بود، کذب محض است.

وی ادامه داد: رسانه های معاند و دشمن ملت ایران از شیوه‌های دروغ پراکنی و برجسته سازی و خبرهای تحریف شده استفاده می‌کنند. ما باید در داخل با انسجام، وحدت همکاری و همیاری هم بتوانیم بر این موضوع غلبه کنیم.

وزیر کشور گفت: گزارشی که امروز وزارت بهداشت ارائه کرد روند را وقتی ترسیم کردند از نظر وزارت بهداشت با آمار و ارقامی که دارند روند را کنترل شده و مدیریت شده می‌دانند، که امیدواریم این موضوع از حوزه کنترل مدیریت شده به حوزه کاهشی و نهایتا توقف این امر برسیم.

وزیر کشور خاطر نشان کرد: امروز در خدمت وزارت بهداشت بودیم و بخاطر این تشکیل جلسه دادیم که همه دستگاه ها بتوانند کمک لازم را به این وزارت خانه انجام دهند.

رحمانی فضلی در پاسخ به این سوال که تصمیم وزارت بهداشت در مورد روند تعطیلی ها چیست؟ اظهار داشت: موضوع تعطیلی‌ها نیز در جلسه امروز مطرح شد و مقرر گردید تا وزارت بهداشت دستور العمل هایی برای تمام استانداری ها و دستگاه های اجرایی همانند آموزش و پرورش تنظیم و ارسال کند تا متناسب با آن عمل شود. چون هر استان به طور مستقل تصمیم می گرفت و این موضوع شاید موجب عدم وحدت رویه در امور می شد.

وی تصریح کرد: همچنین قرار شد متولی موضوع کرونا در کشور وزارت بهداشت باشد و رئیس جمهور هم ساختاری را برای این مسأله تشکیل دادند و در آن ساختار کارگروه هایی در نظر گرفتند که اولین جلسه را هم خود رئیس جمهور خواهد گذاشت و در آنجا ابلاغ رسمی به همه دستگاه ها انجام می شود./ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

فروشنده داروی تقلبی درمان کرونا دستگیر شد

زنی که با راه اندازی کانالی در تلگرام اقدام به فروش داروی قطعی درمان کرونا کرده بود و...

آمار مبتلایان به کرونا در جهان/ کرونایی ها نزدیک به یک میلیون نفر شدند

بر اساس آخرین آمار جهانی، ۸۵۹ هزار و ۳۳۸ نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

چهار توصیه مهم برای در امان ماندن از کرونا هنگام خرید

با شیوع ویروس کرونا و اعمال قرنطینه در بسیاری از کشورها به منظور مقابله با آن، انجام ...

واکنش تند خبرنگار ایران اینترنشنال به رفتار زشت مردم آمریکا! + فیلم

بی‌توجهی عده ای از مردم آمریکا برای انجام توصیه‌های پزشکی مقابله با کرونا باعث گلایه ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news