اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 13 فروردین 1399
05 اسفند 1398 05 اسفند 1398
21:40 21:40

مبلغ سبد معیشت کارگران مشخص شد

امروز جلسه کمیته دستمزد با حضور نمایندگان کارفرمایان، کارگران و دولت هزینه سبد معیشت کارگران برای سال ۹۹ تعیین شد.

رقم سبد معیشت کارگران تعیین شد

به گزارش سلام نو، بعدازظهر امروز جلسه کمیته دستمزد ذیل شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارفرمایان، کارگران و دولت به منظور تعیین هزینه سبد معیشت کارگران برگزار شد.

در این جلسه هزینه سبد معیشت به مبلغ ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان مشخص شد. این میزان رقم به عنوان ورودی برای آغاز جلسات مزدی قرار خواهد گرفت.

نمایندگان کارگری حداقل رقم سبد معیشت کارگران را ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌دانستند، اما با فشار نمایندگان دولت و کارفرمایان در نهایت اعضای کمیته دستمزد بر رقم ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان برای سبد معیشت خانوار ۴ نفره کارگری موافقت کردند.

سبد معیشت

بنابر این گزارش ماده ۴۱ قانون کار به عنوان ملاک تعیین مزد کارگران قرار می‌گیرد که شامل توجه به نرخ تورم و هزینه سبد معیشت می‌باشد. از هفته آینده جلسات شورای عالی کار به صورت جدی بررسی برای تعیین مزد سال آینده نیروی کار مشمول قانون کار را در دستور کار خود دارد.جلسه گذشته کمیته دستمزد با حضور وزیر کار تعیین شد اما به دلیل عدم حضور کارفرمایان جمع‌بندی هزینه سبد به نتیجه نرسید.

عدد و رقمی که در جلسه امشب کمیته دستمزد به عنوان رقم سبد معیشت تعیین شد مقدمه‌ای برای چانه‌زنی نمایندگان کارگران،‌کارفرمایان و دولت در جلسات رسمی شورای عالی کار به منظور تعیین مزد ۹۹ کارگران خواهد بود./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

زمان جلسه تعیین دستمزد کارگران مشخص شد

علی خدایی عضو شورای عالی کار خبر از برگزاری جلسه شورای عالی کار در نیمه اول فروردین د...

آخرین خبرها از افزایش حداقل دستمزد

روز سه شنبه اولین نشست تعیین دستمزد سال ۹۹ برگزار می شود.

سبدمعیشتی کارگران پنج میلیون تومان است؟

گرچه هنوز هیچ کدام از طرفین حاضر به افشای ارقام پیشنهادی خود برای سبد معیشتی امسال نش...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news