اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 15 فروردین 1399
06 اسفند 1398 06 اسفند 1398
09:50 09:50

بسته شدن مرزهای آذربایجان

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و آذربایجان اعلام کرد مقامات کشور آذربایجان پس از شیوع ویروس کرونا در ایران، تصمیم گرفتند مرزهای زمینی و هوایی خود را ببندند و از ورود اتباع ایرانی به کشور خود جلوگیری کنند.

آذربایجان مرز‌های خود را بست اما تردد باری ادامه دارد/ شواهد حاکی از بسته شدن کامل مرز در ساعات آینده است

به گزارش سلام نو، بهروز پورسلیمان گفت: ما مرز خود را نبستیم و کامیون‌های آذری وارد کشور می‌شوند و تا ظهر دیروز نیز کامیون‌های ما تردد داشتند اما شواهد نشان می‌دهد که طی ساعات آینده جلوی تردد باری نیز گرفته خواهد شد.

پورسلیمان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص بسته شدن مرزهای دو کشور گفت: پس از شیوع ویروس کرونا در کشور مقامات کشور آذربایجان تصمیم گرفتند مرزهای زمینی و هوایی خود را ببندد و از ورود اتباع ایرانی به کشور خود جلوگیری کند.

وی افزود: روز گذشته مرز بیله سوار بسته شد و امروز نیز مرز آستارا بسته شده است اما آذری‌ها هیچ تاریخی برای بازگشایی تعیین نکردند و گفتند تا اطلاع ثانوی بسته خواهد بود. این درحالی است که به لحاظ مسافری پس از افزایش قیمت ارز و کاهش ارزش پول ملی کمتر ایرانی به این کشور سفر می‌کرد و در واقع 95 درصد تردد مسافری برای آذری‌ها است زیرا تردد برای آنها بدون ویزا است اما مسافران ایرانی باید 80 هزار تومان پرداخت کنند. البته با نزدیکی تعطیلات نوروزی مسافران ایرانی بیشتر خواهد شد و همین امر باعث نگرانی مقامات آذربایجان شده است اما به لحاظ باری ما بیشتر تردد داریم.

پورسلیمان در خصوص تردد کامیون‌ها گفت: ما مرز خود را نبستیم و کامیون‌های آذری وارد کشور می شوند و تا ظهر دیروز نیز کامیون‌های ما تردد داشتند اما شواهد نشان می‌دهد که طی ساعات آینده جلوی تردد باری نیز گرفته خواهد شد. ما با مقامات سیاسی در حال مکاتبه هستیم که حداقل تردد باری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باز شود تا مشکلی برای صادرکنندگان به وجود نیاید.

وی خاطرنشان کرد: عمده واردات ما از این کشور نهاده‌های دامی، کنجاله، سویا و ذرت است و کالاهای صادراتی ما نیز سیب زمینی، ظروف پلاستیک، شیشه و کریستال است.

/ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

مرزهای کشور در امنیت و کنترل کامل هستند

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نیروی زمینی ارتش برای کنترل مرزهای خود از انواع پهپاد ...

وزیر کشور: ایست بازرسی در جاده‌ها برای جلوگیری از خروج دام ها تقویت شده است

وزیر کشور گفت: ایست بازرسی در جاده‌ها نیز تقویت شده است در مناطق مرزی هم مقرر شد با ...

شکل گیری کمیته فرعی امنیت مرزی ایران و ترکیه

چهل و هشتمین کمیته فرعی امنیت مرزی ایران و ترکیه در شهرستان اسن دره استان حکاری در من...

فرمانده نیروی زمینی ارتش: روی پای خود ایستاده‌ایم

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در اکثر حوزه های تجهیزاتی نیروهای مسلح به ویژه ارتش جم...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news