اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 14 فروردین 1399
06 اسفند 1398 06 اسفند 1398
15:45 15:45

وزیر بهداشت: به فرهنگ مردم اعتماد داریم

دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امیدواریم که مردم ما را مجبور به قرنطینه شهرها نکنند زیرا به فرهنگ مردم اعتماد داریم.

 با قرنطینه شهرها موافق نیستیم / همکاری ارتش برای مهار کرونا

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اعلام خبر همکاری ارتش جمهوری اسلامی ایران با وزارت بهداشت برای کنترل ویروس کرونا، گفت: همچنان با قرنطینه شهرها موافق نیستیم زیرا به فرهنگ مردم اعتماد داریم.

به گزارش سلام نو،‌ دکتر سعید نمکی امروز در حاشیه دیدار با امیر دریادار سیاری، رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش ضمن تشکر از ظرفیت‌های اطلاع‌رسانی‌ رسانه‌ها، گفت: در راستای تشکیل "بسیج ملی کرونا را شکست می‌دهیم" همانند بسیج ملی کنترل فشار خون بالا که کنار یکدیگر ماندیم و آن را انجام دادیم امروز، امیر سیاری برای تحقق این هدف به وزارت بهداشت آمدند تا مواضع خود را در همکاری‌های بین‌بخشی با ما اعلام کنند.

وی با بیان اینکه ارتش همواره کنار این وزارتخانه بوده است، تاکید کرد: اکنون نیز قرار است از ظرفیت‌های بی بدیل این نهاد ارزشمند بویژه برای ضدعفونی کردن مراکز نیازمند کنترل، معابر شهری، قرنطینه‌های تحت نظر و... استفاده کنیم.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه نقاط بسیار آلوده مانند شهر قم تحت کنترل است، تصریح کرد: خوشبختانه میزان بیمار ترخیص شده افزایش یافته است. اگرچه میزان ورودی افزایش یافته است اما نسبت موارد مثبت نسبط به گذشته کنترل شده است.

وی با بیان اینکه کیس‌های مثبت یافت شده مبتلا به کروناویروس در سایر شهرها از قم به این نقاط سفر کرده‌ بودند، گفت: ما همچنان موافق قرنطینه شهرها نیستیم زیرا به فرهنگ مردم برای عدم سفر از شهرهای آلوده به سایر نقاط اعتماد داریم و امیدواریم که مجبور نشویم از روش‌های قدیمی قرنطینه استفاده کنیم.

وی درخاتمه سخنان خود ادامه داد: با ورود رسانه‌ها، صدا وسیما و سازمان‌های مردم نهاد و... مردم هوشمند شده‌اند و با رعایت مسائل بهداشتی می‌توانیم کرونا را شکست دهیم.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

حرکت زیبای مردم قم برای ناک اوت کردن کرونا!

همزمان با سیزدهمین روز از بهار و روز طبیعت مردم قم اصول فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت ...

کرونایی‌های دنیا در آستانه یک میلیون نفر

دانشگاه «جانز هاپکینز» آمریکا در تازه‌ترین آماری که اعلام کرد شمار مبتلایان به ویروس ...

داروی فاوپیراویر در انتظار تائید کمیته علمی مبارزه با کرونا

مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو گفت ورود داروی فاوپیراور به پروتکل درمانی مستلزم تایید...

سیزده بدر ۹۹ در قزوین

امسال بسیاری از استان های کشوراز جمله قزوین سیزده به در متفاوتی داشتند.  طرح فاصله گذ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news