اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 12 فروردین 1399
06 اسفند 1398 06 اسفند 1398
16:47 16:47
در حاشیه ویدئو جنجالی که از رئیس بنیاد مستضعفان منتشر شد؛

پرویز فتاح حق دارد طلبکار باشد!

خیلی‌ها به پرویز فتاح تاخته‌اند و داد کشیده‌اند که "آی ببینید رئیس بنیاد مستضعفان که اتفاقا شاید نامزد اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری باشد چقدر بی حوصله و دیکتاتور و غیر پاسخگو است."

سلام نو – سرویس سیاسی: ویدئویی از حضور رئیس بنیاد مستضعفان در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که او را در حالی که با مجری یک برنامه تلویزیونی با عصبانیت بحث می‌کند و از پاسخ فرار می‌کند نشان می‌دهد.

خیلی‌ها به پرویز فتاح تاخته‌اند و داد کشیده‌اند که "آی ببینید رئیس بنیاد مستضعفان که اتفاقا شاید نامزد اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری باشد چقدر بی حوصله و دیکتاتور و غیر پاسخگو است."

واقعیت این است که این داد به خودی خود حرف غلطی نیست ولی پرویز فتاح به دلایل گوناگون حق دارد که این چنین صحبت کند و از مجری صدا و سیما شاکی باشد.

او به درستی یادآوری می‌کند که آقای مجری نماینده مردم نیست. صدا و سیما سال‌های سال است که نماینده مردم نیست و سوال و برخورد و چالشی هم اگر بود از معدود نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس و شورای شهر بوده نه اصولگرایان، آن هم اصولگرایی در مقام پرویز فتاح که نماینده بخشی از حاکمیت است.

او نماینده بخشی از حاکمیت است و یک پروژه دردسرساز را بعد از سه دهه به هر شکلی که بوده پایان داده است و حالا هم انتظار تعریف و تمجید از صدا و سیمایی دارد که وظیفه اصلی‌اش برگزاری چنین برنامه‌هایی است ولی مجری برنامه ناگهان فیلش یاد هندوستان می‌کند و می‌خواهد کمی صدای مردم باشد ولی خب او نه چنین توانی را دارد نه مهمان از او این انتظار را دارد.

عباس عبدی، روزنامه‌نگار با سابقه نیز با اشاره به این مسئله می‌نویسد:

خیلی‌ها به اقای فتاح ایراد گرفتند که این چه نحو پاسخ دادن و انتظار نابجا داشتن از خبرنگار است؟ به نظر من حق با اقای فتاح بود. چون او بر حسب سابقه و انتظار قبلی که از صدا و سیما داشت؛ به یک "رسانه" نرفته بود که وارد گفتگو شود و مجبور به پاسخگویی باشد. او بر اساس روال همیشگی رفته بود به استودیویِ بوق، تا تبلیغ کند و تمجید و توجیه شود مثل همه مسئولین دیگر. هزینه‌های این را هم معمولا پیشتر دولا پهنا حساب و پرداخت کرده‌اند.

از سوی دیگر پرویز فتاح حق ندارد که نخواهد پاسخگو باشد، نه به صدا و سیما و نه به هیچ جای دیگری. کدام یک از مسئولین ارشد و حتی میانی کشور تاکنون در برابر عملکرد و حتی اشتباهات خود پاسخگو بودند که حالا فتاح برای به سرانجام رساندن یک پروژه بیست و چند سال باید پاسخگو باشد؟

کدام وکیل و وزیر در این سال‌ها به شکل جدی مورد پرسش رسانه‌ها قرار گرفته و کدام مقامی در سطح پرویز فتاح برای اشتباهاتش مورد شماتت واقع شده که حالا انتظار داریم فتاح بعد از هفت ماه پاسخگوی کارهای خود و حتی گذشتگانش نیز باشد؟ چطور می‌توان از او انتظار داشت پاسخگو باشد در حالی که مقامات ارشدتر و پایین رده‌تر از او در برابر اشتباهات خود پاسخگو نیستند؟

پرویز فتاح وقتی به خودش نگاه می‌کند از مدیران کارآمد نظام به حساب می‌آید و حالا هم با هر صحیح و غلطی که بوده توانسته یکی از پروژه‌های کلان کشور را جمع کند پس نه تنها شایسته چنین پرسش‌هایی نیست بلکه اساس اشتباهی هم نکرده که بخواهد مورد نقد قرار بگیرد.

انصاف هم که داشته باشیم پرویز فتاح در حال حاضر از مدیران فعال به نسبت کارآمدی است که به سلامت اقتصادی هم مشهور است و در فضای فعلی و با این کیفیت فساد و مدیریت حق دارد طلبکارانه در چشم نماینده رسانه‌ای نگاه کند که وظیفه‌اش تبلیغ است.

اخبار مرتبط

icon news

کرونا گرفتن رییس بنیاد مستضعفان تکذیب شد

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان اعلام کرد که ابتلای سید پرویز فتاح...

افتتاح آزادراه تهران- شمال با حضور رئیس‌جمهور

 با حضور حسن روحانی رییس‌جمهور امروز قطعه یک آزادراه تهران - شمال بعد از گذشت ۲۴ سال ...

خشم محسن هاشمی از اظهارات فتاح درباره کاخ‌نشینی آیت‌الله هاشمی

رئیس شورای شهر تهران درباره کاخ نشینی آیت‌الله هاشمی نوشت: این سخنان فتاح کاملا انحرا...

توضیحات پرویز فتاح درباره درآمدش +فیلم

توضیح پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان درباره حقوق واریزی وی در این بنیاد را می‌بینید.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news