اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 13 فروردین 1399
06 اسفند 1398 06 اسفند 1398
22:09 22:09
مرکز کنترل بیماری‌های ایالات متحده:

آمریکایی ها برای موج احتمالی کرونا آماده باشند

منابع خبری از هشدار مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا در مورد ورود موج احتمالی کرونا به این کشور خبر دادند.

آمریکا درباره موج احتمالی کرونا در این کشور هشدار داد

به گزارش سلام نو، روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا سه‌شنبه شب هشدار داد که مردم این کشور آماده موج احتمالی شیوع کرونا باشند.

دکتر نانسی موسونیر مدیر مرکز ملی بیماری‌های ایمنی و تنفسی آمریکا با بیان اینکه موضوع احتمال شیوع بیماری کرونا در این کشور مطرح نیست بلکه زمان آن است، تاکید کرد که مقام‌های بهداشتی آمریکا درباره شدت این شیوع اطلاعی ندارند و مردم باید آمادگی اخلالی جدی در زندگی خود باشند.

مقام‌های سازمان جهانی بهداشت هشدار داده‌اند که جهان آماده جهشی در آلودگی نیست و بسیاری از کشورها ممکن است با کمبود منابع پزشکی مواجه شوند.

به گزارش ایرنا، کاخ سفید روز دوشنبه اعلام کرد که دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از کنگره خواسته است بودجه مکمل ۲.۵ میلیارد دلاری را برای مقابله با گسترش سریع ویروس کرونا از جمله بیش از یک میلیون دلار برای تهیه واکسن تصویب کند.

نانسی پلوسی رییس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در پاسخ به این درخواست کاخ سفید گفت: درخواست ترامپ  از کنگره برای اختصاص ۲.۵ میلیارد دلار بودجه مکمل برای مقابله با شیوع ویروس کرونا «کاملا ناکافی» و «دیرهنگام» است.

پلوسی تاکید کرد که مجلس نمایندگان آمریکا به سرعت یک بسته بودجه راهبردی و قوی را ارائه خواهد داد که کاملا نیاز این بحران سلامت عمومی را با توجه به مقیاس و جدیت آن مرتفع خواهد کرد.

در حالی که گزارش ها از درخواست افزایش بودجه برای مقابله با این ویروس حکایت دارد، ترامپ مدعی است که وضعیت در ایالات متحده درخصوص کرونا کاملا تحت کنترل است.

بازار سهام آمریکا روز دوشنبه در حالی آغاز به کار کرد که نگرانی ناشی از گسترش کوید-۱۹ (ویروس کرونا) باعث سقوط ارزش سهام این بازار شد.

شاخص صعنتی سهام داو جونز در روز دوشنبه ۲.۸۶ درصد کاهش یافت و منجر به از دست دادن ۸۳۰ واحد ارزش آن شد.

شاخص اس اند پی ۵۰۰ هم ۲.۸۲ درصد معادل ۹۰ واحد، سقوط ارزش داشت و نمودار بازار بورس نزدک هم ۳.۳۲ درصد معادل ۳۱۴ واحد رو به پایین حرکت کرد.

تاکنون در آمریکا ۵۳ مورد ابتلا به بیماری جدید کرونا تایید شده و مقام‌های این کشور اعلام کرده‌اند که ۶ نفر بهبود یافته‌اند./ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

مأموران اطلاعاتی آمریکا کرونا را به ووهان انتقال دادند!

یک کارشناس اسپانیایی مدعی شد که چندی پیش در شهر «ووهان» چین یک مانور نظامی برگزار شد ...

شمار جان باختگان آمریکایی بر اثر کرونا به بیش از ۴ هزار نفر رسید

بنا بر اعلام منابع خبری شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا از مرز چهار هزار نفر نیز ...

مرگبارترین روز کرونایی در فرانسه

با جان باختن ۴۹۹ نفر در فرانسه به علت کرونا، این کشور بالاترین آمار جان‌باختگان مبتلا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news