اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 18 فروردین 1399
07 اسفند 1398 07 اسفند 1398
11:40 11:40

وزارت خارجه عراق برای اتباع ایرانی روادید صادر نمی‌کند

سخنگوی وزارت امور خارجه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد به سفارتخانه‌های این کشور اعلام شده روادید سفر برای اتباع 7 کشور از جمله ایران را متوقف کند.

وزارت خارجه عراق صدور روادید اتباع ۷ کشور را متوقف کرد

به گزارش سلام نو، وزارت امور خارجه عراق امروز چهارشنبه به سفارتخانه های خود در هفت کشور اعلام کرد که روادید سفر اتباع این کشورها را به دلیل انتشار کرونا متوقف کنند.

«احمد الصحف» سخنگوی وزارت امور خارجه عراق در بیانیه ای نوشت که تعدادی از کشورهای جهان شاهد انتشار ویروس کرونا بوده اند و دولت اقدام های پیشگیرانه ای را برای حفظ ایمنی شهروندان عراقی و جلوگیری از شیوع این ویروس در کشور انجام داده است.
بر اساس این بیانیه، توقف روادید شامل سفر اتباع کشورهای  چین، ایران، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، ایتالیا و سنگاپور است.
بیانیه وزارت خارجه عراق تاکید کرده که این تصمیم شامل هیات های سیاسی در ماموریت های دیپلماتیک و همچنین هیات های رسمی مشروط بر اینکه تابع تصمیمات وزارت بهداشت باشند، نخواهد بود.
هیات وزیران عراق روز سه شنبه پس از ثبت چهار مورد آلودگی در این کشور تاکید کرد که اولویت باید به مبارزه با ویروس جدید کرونا معطوف شود.
عراق برای پیشگیری از انتشار ویروس و مقابله با کرونا کمیته ای ویژه شامل وزیران بهداشت و محیط زیست، کشور، دفاع و امور خارجه تشکیل داده است.

این کشور برای جلوگیری از ورود ویروس کووید – ۱۹ اقدام های بهداشتی و پیشگیرانه را در مرزهای خود با همسایگان از آغاز هفته جاری گسترش داده است.

مقام های بهداشتی عراق روز گذشته از آلودگی چهار عضو خانواده ای در کرکوک به ویروس کرونا خبر دادند.
کابینه عراق در نشست روز گذشته تایید کرد که موضوع مبارزه با گسترش ویروس کرونا بیشترین اهمیت و بالاترین سطح توجه را به خود اختصاص داده و همه اقدام های لازم برای مقابله با آن از جمله همکاری و هماهنگی با کشورهای همسایه و سازمان بهداشت جهانی در دستور کار قرار گرفته است.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

افزایش شمار متقاضیان ویزا / دلیل ترک ایران چیست؟

این روزها که تب مهاجرت بالا رفته، خبرنگار همشهری سری به صف‌های چند سفارتخانه پرمتقاضی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news