اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 14 فروردین 1399
07 اسفند 1398 07 اسفند 1398
11:45 11:45

نگرانی مقامات اروپایی از گسترش شیوع کرونا

نگرانی مقامات اروپایی با افزایش شمار مبتلایان به کرونا افزایش یافته است.

افزایش نگرانی اروپایی‌ها از گسترش شیوع کرونا

به گزارش سلام نو، با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در اروپا، نگرانی مقامات اروپایی در مورد افزایش شیوع این ویروس در این قاره رو به افزایش است.

رسانه های غربی گزارش دادند که دو فرد دیگر روز گذشته (سه‌شنبه) در فرانسه به ویروس کرونا مبتلا شدند که یکی از آنها از سفر به ایتالیا بازگشته بود. فرد دیگر زن جوان چینی است که اخیرا به پکن سفر کرده بود.

در همین حال وزیر امور سلامت فرانسه اعلام کرد که این دو بیمار جدید در بیمارستان بستری هستند و شرایط خوبی دارند. با احتساب این دو فرد، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در فرانسه به ۱۴ مورد افزایش یافت. یکی از این ۱۴ نفر جان خود را از دست داده و ۱۱ نفر نیز معالجه و از بیمارستان مرخص شده اند.

رسانه های غربی همچنین گزارش دادند که آزمایش یک مرد ۲۵ ساله در جنوب آلمان در مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت اعلام شد. این فرد پیش از این به ایتالیا سفر کرده بود. همچنین در شمال آلمان وضعیت جسمانی مرد دیگری به دلیل ابتلا به این ویروس وخیم گزارش شده است.

وزارت بهداشت آلمان نیز اعلام کرد، افرادی که با این دو فرد مبتلا در ارتباط نزدیک بوده اند در قرنطینه هستند و هر روز وضعیت شان بررسی می شود.

از سوی دیگر دومین هتل در اروپا روز چهارشنبه به دلیل ابتلا یک فرد در آن قرنطینه شده است. این هتل در شهر اینسبروک اتریش پس از آن قرنطینه شد که آزمایش کرونای یک کارمند ایتالیایی این هتل مثبت اعلام شد. پیش از این هتلی در شهر تنریف اسپانیا نیز به دلیل ابتلای یکی از مسافرانش از ایتالیا به ویروس کرونا، قرنطینه شده بود.

همچنین سازمان بهداشت جهانی در مورد شیوع ویروس کرونا در ایتالیا اعلام کرد که این کشور تمهیدات مناسبی را برای جلوگیری از گسترش ویروس اتخاذ کرده است. ایتالیا بیشترین موارد ابتلا به ویروس کرونا را در اروپا داراست به طوری که بیش از ۲۶۰ مورد ابتلا و ۷ مورد مرگ ناشی از آن در این کشور گزارش شده است.

سوئیس و کرواسی نیز ابتلا اولین نفر به ویروس کرونا در این کشورها را تایید کردند.

سازمان جهانی بهداشت که از زمان اعلام شیوع ویروس کرونا در چین، هشدارهای بالایی صادر کرده، هنوز این بیماری را فراگیر اعلام نکرده است. براساس این گزارش، چین ۷۷ هزار و ۲۶۲ مورد ابتلا به کرونا (کووید – ۱۹) را در این کشور اعلام کرده که شامل ۲ هزار و ۵۹۵ مورد مرگ و میر است. ۹۱۰۹

۲۹ کشور دیگر نیز ۲ هزار و ۶۹ مورد تائید شده از ابتلا به کرونا را گزارش داده اند که شامل ۲۳ مورد مرگ ناشی از آن می شود.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد. این ویروس اکنون به حدود ۳۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا در مورد بهداشت جهانی، وضعیت فوق العاده اعلام کند.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

فرانسه بیماران کرونایی را از پایتخت بیرون کرد!

مقامات بهداشتی فرانسه در راستای کاهش فشار بر بیمارستان های پاریس ، چندین نفر از بیمار...

شمار جانباختگان کرونا در ایتالیا به 13155 نفر رسید

مقامات سلامت ایتالیا اعلام کردند که با مرگ 727 نفر دیگر طی 24 ساعت گذشته، شمار قربانی...

آلمان محدودیت‌های ضد کرونایی را تمدید کرد

دولت آلمان اعلام کرد که محدودیت‌های فاصله‌گذاری اجتماعی را تا پایان تعطیلات عید پاک ت...

فاصله‌گذاری اجتماعی در آلمان تا شش روز دیگر برقرار است

به گفته آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان طرح فاصله گذاری اجتماعی که به منظور مقابله با ویروس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news