اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 15 فروردین 1399
07 اسفند 1398 07 اسفند 1398
13:05 13:05

برگزاری دومین کمیسیون مشترک نظامی ایران و آذربایجان

دومین کمیسیون مشترک نظامی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در محل ستاد کل نیروهای مسلح ایران برگزار شد.

دومین کمیسیون مشترک نظامی ایران و آذربایجان برگزار شد

به گزارش سلام نو، دومین کمیسیون مشترک نظامی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان با حضور هیئت‌های نظامی دو کشور برگزار شد.

دومین کمیسیون مشترک نظامی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان با حضور هیئت‌های نظامی دو کشور صبح چهارشنبه به ریاست سردار قدیر نظامی رئیس امور بین الملل و دیپلماسی دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، سرلشکر محمداف فواد معاون وزیر دفاع آذربایجان و با حضور کارشناسان نظامی دو کشور در محل ستاد کل نیروهای مسلح ایران برگزار شد.

در این دیدار زمینه‌های همکاری در خصوص تبادل هیئت‌ها و مقامات نظامی در حوزه‌های مختلف آموزش، رزمایش‌های مشترک، همکاری‌های علمی و پژوهشی، حوزه طب نظامی، همکاری‌های ورزشی و فرهنگی و دیگر حوزه‌های مورد علاقه طرفین بحث و بررسی صورت گرفت و برنامه‌های همکاری‌ها برای سال ۱۳۹۹ مشخص و تعیین شد.

سردار نظامی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان علاوه بر پیوندهای تاریخی فرهنگی و تمدنی به عنوان دو کشور همسایه دارای مرز مشترک و طولانی بوده و در بسیاری از مسائل نظامی، دفاعی، امنیتی و انتظامی به ویژه مبارزه با تروریسم، قاچاق انسان و مواد مخدر و همچنین صیانت از امنیت دریای خزر و امنیت منطقه حوزه قفقاز همکاری دارند.

رئیس امور بین‌الملل و دیپلماسی دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: همکاری‌های نظامی بین نیروهای مسلح دو کشور طی چند سال اخیر از روند رو به رشد و قابل توجهی برخوردار بوده است و در چارچوب اراده و درخواست رهبران سیاسی و نظامی و توافقات فی‌مابین، فرماندهان عالی‌رتبه نیروهای مسلح دو کشور پیش‌بینی می‌شود که روابط فی‌مابین نسبت به گذشته از شرایط و موقعیت بهتری برخوردار شود.

دومین اجلاس کمیسیون مشترک نظامی پس از مذاکرات تخصصی و ملاقات‌های هیئت‌های آذری با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و با امضای یک یادداشت تفاهم به پایان رسید و مقرر شد که دوره  سوم سال آینده در باکو تشکیل شود.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

رئیس جمهور به باکو رفت

حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان برای شرکت در نشست سران کشورهای عضو جنبش عدم‌تعهد، تهران...

آزادی ۱۶ تبعه ایرانی از زندان‌های تایلند و آذربایجان

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و رئیس کمیته انتقال محکومان از آزادی 16...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news