اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 14 فروردین 1399
07 اسفند 1398 07 اسفند 1398
21:20 21:20

توقف صدور روادید روسی برای شهروندان ایرانی!

رئیس ستاد هشداردهی روسیه اعلام کرد که به جز ویزاهای تجاری صدور بقیه روادیدهای سفر به روسیه برای اتباع ایرانی متوقف می شود.

روسیه صدور روادید برای شهروندان ایران را متوقف می‌کند

به گزارش سلام نو، تاتیانا گولیکووا روز چهارشنبه در نشست خبری در مسکو گفت: صدور روادید به ایران به جز روادید کاری و تجاری از بامداد روز ۲۸ ماه فوریه (روز جمعه) متوقف می‌شود.

به گفته معاون نخست وزیر روسیه، صدور روادید سفر برای پروازهای ترانزیتی از ایران از طریق مسکو نیز منع میشود.

گولیکووا در مورد ارتباط هوایی و پروازهای مسافربری بین ایران و روسیه گفت: ارتباط هوایی بین دو کشور که فقط شرکت هواپیمایی ایروفلوت روسیه و شرکت های ایرانی در چارچوب آن کار می کنند، ادامه خواهد یافت، ما وضعیت را تحت نظر خواهیم داشت.

گولیکووا گفت: آنچه که مربوط به ایتالیا می شود باتوجه به اینکه این کشور عضو اتحادیه اروپا است، اتخاذ تدابیر محدود کننده در مورد این کشور دشوار است، پیگیری و نظارت بر افرادی که بین فدراسیون روسیه و ایتالیا تردد می کنند نیز دشوار است.

وی ادامه داد: ما اکیدا توصیه کردیم که سازمان گردشگری روسیه (روس توریسم) و وزارت امور خارجه روسیه و ستاد عملیاتی مقابله با کرونا از شهروندان ما و شرکت های تورگردان بخواهند تا از سفر به ایتالیا پرهیز کنند.

گولیکووا این را نیز گفت که ارتباط هوایی بین روسیه و کره جنوبی نیز محدود می شود و فقط پروازهای ایروفلوت به این کشور باقی می ماند و بقیه لغو می شوند و پروازهای ایروفلوت به کره جنوبی و از این کشور به مسکو از ترمینال اف فرودگاه بین المللی شرمتووا انجام می گیرد.

گفتنی است که روسیه که با توجه به شیوع بیماری کرونا در چین برای رفت و آمد مردم بین دو کشور محدودیت ایجاد کرده بود امروز به شهروندان خود توصیه کرده به کشورهای ایران، ایتالیا و کره جنوبی هم سفر نکنند.

سازمان پیشگیری از بیماریهای واگیر روسیه امروز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: بر اساس اطلاعات سازمان جهانی بهداشت، شمار افراد مبتلا به بیماری کرونا (COVID-۱۹) در ایتالیا، کره جنوبی و ایران در حال افزایش است./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

بیش از 10 هزار نفر در اسپانیا بر اثر کرونا جان باختند

با مرگ 950 نفر دیگر در اسپانیا شمار قربانیان کرونا در این کشور از ۱۰ هزار نفر فرا تر ...

نحوه مقابله آمریکا با کرونا از زبان خبرنگار الجزیره+فیلم

خبرنگار الجزیره در واشنگتن به ارائه گزارشی در مورد نحوه مقابله آمریکا با ویروس کرونا ...

جان باختن بیش از 5000 آمریکایی بر اثر کرونا

بر اساس جدیدترین آمار تعداد جان باختگان آمریکایی مبتلا به ویروس کرونا به ۵۱۱۰ نفر رسی...

فرانسه بیماران کرونایی را از پایتخت بیرون کرد!

مقامات بهداشتی فرانسه در راستای کاهش فشار بر بیمارستان های پاریس ، چندین نفر از بیمار...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news