اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 14 فروردین 1399
07 اسفند 1398 07 اسفند 1398
21:49 21:49
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی:

دومین بار است که علیه عقاید یهودی چنین اظهاراتی ایراد می شود

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در واکنش به اظهارات نامزد دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: اظهارات سندرز این دومین بار است که علیه عقاید یهودی ها ارائه می شود.

واکنش تل‌آویو به اظهارات برنی سندرز

به گزارش سلام نو، به نوشته روزنامه تایمز اسرائیل، یسرائیل کاتس، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به اظهارات روز گذشته برنی سندر، نامزد پیشتاز دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا واکنش نشان داد و گفت: اظهارات سندرز "شوکه‌کننده و تکان دهنده" است.

وی در ادامه افزود: "به نظر من دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اقدام مهمی را اتخاذ کرد. او این واقعیت را که قدس پایتخت مردم یهود و پایتخت اسرائیل است را به رسمیت شناخت".

کاتس همچنین گفت: ما در فرآیندهای داخلی آمریکا که یک دموکراسی قوی است، دخالت نمی‌کنیم. این اظهارات برنی سندرز که پیشینه‌ای یهودی دارد، در نوع خود دومین بار است که علیه عقاید یهودی ایراد می‌شود.

برنی سندرز پیشتر در جریان تازه‌ترین مناظره تلویزیونی دموکرات‌ها در شهر چارلستون ایالت کارولینای جنوبی، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، را یک شخص "مرتجع" و "نژادپرست" خواند و احتمال بازگرداندن سفارت آمریکا از بیت‌المقدس به تل آویو را مطرح کرد.

این سیاستمدار مستقل و چپگرا که برای کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات سال ۲۰۲۰ تلاش می‌کند، اخیرا اعلام کرده بود که در نشست سالانه کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل ( آیپک) که قرار است هفته آینده در واشنگتن برگزار شود، شرکت نخواهد کرد. او نشست آیپک که از آن به عنوان بزرگ‌ترین گروه لابی طرفدار اسرائیل در آمریکا یاد می‌شود را جایگاهی برای ابراز افکار "متعصبانه" خوانده بود.

سناتور سندرز در مناظره شب سه شنبه (۲۶ فوریه) با اشاره به این که خودش یک یهودیست و به این مساله افتخار می‌کند و این که در گذشته چند ماه در اسرائیل زندگی کرده گفت: "غم انگیز است که بنیامین نتانیاهو به عنوان یک مرتجع و نژاد پرست اسرائیل را اداره می‌کند."

او تاکید کرد که در صورت راهیابی به کاخ سفید، گزینه بازگرداندن سفارت آمریکا از بیت‌المقدس به تل آویو را بررسی می‌کند.

دونالد ترامپ، رئیس ‌جمهوری آمریکا، در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت "اسرائیل" به رسمیت شناخت و در ماه مه سال ۲۰۱۸ سفارت آمریکا را به بیت‌المقدس منتقل کرد؛ اقدامی که با واکنش شدید فلسطینی‌ها مواجه شد و باعث اعتراضات زیادی در برخی کشورهای عربی شد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

حقایقی که سندرز درباره پرستاران آمریکایی درگیر با کرونا فاش کرد+فیلم

برنی سندرز اعلام کرد پرستاران آمریکایی تجهیزات بهداشتی در مبارزه با کرونا ندارند.

سندرز: تحریم‌ها علیه ایران برداشته شود

 برنی سندرز نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، با توجه به شیوع ویروس کر...

سندرز از رقابتهای انتخاباتی آمریکا کناره گیری می کند؟

پایگاه اینترنتی فارکس در گزارشی مدعی شد که سناتور ایالت ورمانت قرار است کارزار انتخاب...

اظهار نظر سندرز درباره ویروس کرونا

سناتور دموکرات آمریکا بحران برآمده از شیوع کرونا را در حد جنگی بزرگ است توصیف کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news